• In English
 • На львівському "Електроні" Міністру інфраструктури Андрію Пивоварському презентували нові моделі міського електротранспорту
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 12:18

  Під час робочої поїздки на Львівщину Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський відвідав одне з підприємств концерну «Електрон», де разом з головою Львівської обласної держадміністрації Олегом Синюткою  та міським головою м. Львова Андрієм Садовим ознайомився з процесами виробництва електротранспорту.

  Під час візиту гостям влаштували екскурсію заводом і презентували новий виріб концерну – перший в Україні електробус «Електрон» моделі Е19101, що є зразком сучасного й  екологічного транспорту нового покоління.

  За словами Андрія Пивоварського, майбутнє міського транспорту в Україні – саме за сучасними електричними моделями. Серед головних переваг електробусів, тролейбусів і трамваїв – екологічність та низькозатратність обслуговування й ремонту. Крім того, цей вид транспорту відрізняється комфортністю для пасажирів, зокрема, завдяки порівняно низькому рівню шуму і вібрації.

  В  серпні Уряд затвердив виділення субвенції з держбюджету у розмірі 100 млн. грн на оновлення трамвайного парку чотирьох українських міст. За умовами програми, держава оплатить 30% вартості нових трамваїв у тих містах, чия влада виділить решту 70% із місцевих бюджетів. Наступного року, за словами Міністра, є перспектива збільшення обсягів фінансування на оновлення електротранспорту в містах завдяки спільним зусиллям державної і міської влади.

  «Я пишаюся тим, що презентовані моделі – це сучасний та якісний електротранспорт, виготовлений українцями на вітчизняних виробничих потужностях. Впевнений, що найближчими роками цей транспортний сектор буде ефективно розвиватися, адже зараз для цього створені всі умови. Ми маємо налагоджене виробництво, що локалізоване всередині країни. Ми також маємо об’єднати зусилля міської влади та Уряду, аби вже наступного року збільшити до мільярда гривень ті обсяги коштів, що йтимуть на оновлення парку електротранспорту в містах»,- зазначив Андрій Пивоварський.

  Продемонстрований гостям електробус Е19101 розрахований на перевезення 100 пасажирів. Його салон оснащений необхідними пристроями, що полегшують користування цим транспортом особам з обмеженими можливостями (відкидний пандус і місце в салоні, обладнане ременями безпеки). Електробус здатен розвивати швидкість до 70 км/год та проїхати 200 км без підзарядки батарей. Проектом будівництва моделі передбачений клімат-контроль у будь-яку погоду, а також функція «кнілінг» - зниження кліренсу електробуса для зручності посадки пасажирів.

  На «Електроні» Міністру також презентували п’ятисекційний повністю низькопідлоговий ширококолійний трамвай T5B64 «Електрон», що призначений для столиці України. Крім того, гості мали можливість оглянути чергові три тролейбуси Т19101 «Електрон», які незабаром  будуть передані місту Львову.