• In English
 • У навчальних закладах постійно проводиться профілактична робота щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму
  опубліковано 09 листопада 2015 року о 16:16

  9 листопада 2015 року у Міністерстві охорони здоров’я  відбулася прес-конференція, присвячена  старту Тижня безпеки дорожнього руху.

  У заході взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський, Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Микола Горбаха, заступник начальника департаменту патрульної служби МВС України Владислав Власюк, народний депутат України, голова підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ігор Діденко, заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Дятленко, директор Державного підприємства «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» МОЗ Юрій Чорний.

  Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський зазначив, що дорожньо - транспортний травматизм посідає друге місце з причин смертності населення в Україні. На думку Віктора Шафранського, щоб вирішити ці проблеми необхідно зробити акцент на виявленні факторів ризику ДТП та вирішенні проблем ефективності надання медичної допомоги потерпілим у ДТП на догоспітальному етапі, зокрема, першої медичної допомоги. Тому головною метою тижня є привернення уваги до проблем травматизму та смертності на дорогах, особливо серед дітей, та поліпшення дорожньої безпеки.

  Заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Дятленко під час прес-конференції наголосив, що у навчальних закладах постійно проводиться профілактична робота щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

  Як повідомив заступник директора департаменту, учні 1-9 клас мають 40 годин на вивчення тем, які пов’язані з правилами безпеки дорожнього руху. Окрім того, близько 56 годин діти мають поза навчального часу на ознайомлення з правилами безпеки на дорозі.

  Сергій Дятленко зауважив, що МОН співпрацює з цих питань  з департаментом ДАІ МВС України, а також сподівається на співпрацю з Національною поліцією.

  Також у рамках Тижня безпеки дорожнього руху, Міністерством освіти і науки в загальноосвітніх навчальних закладах,за участю регіональних представників Державтоінспекції та патрульної служби МВС України буде проведено Всеукраїнський урок «Безпека на дорозі – безпека життя».

  Слід зазначити, що Тиждень безпеки дорожнього руху проходить в рамках проголошеного Генеральною асамблеєю ООН Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 в багатьох країнах світу. Мета Десятиліття – надати можливість для довгострокових та скоординованих дій на підтримку безпеки дорожнього руху і як наслідок – забезпечити передумови для суттєвого скорочення втрат на дорогах.