• In English
 • Мінрегіон працює над подальшою реалізацією програми "Власний дім"
  опубліковано 06 листопада 2015 року о 15:22

  У цьому році завершується дія державної програми «Власний дім», яка була розроблена відповідно до Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року. Про це сказала директор Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону Наталія Козловська під час розширеного засідання Ради асоціації «Власний дім». На цьому засіданні обговорювались перспективи можливої реалізації цієї програми у 2016-2020 роках.

  За її словами, відповідно до статті 11 Закону України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві» передбачено пільги для індивідуального житлового будівництва в межах сіл і селищ. У зв’язку з чим, Коаліційною угодою Верховної Ради України VIII скликання та Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року закладено відновлення програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

  Директор Департаменту нагадала, що підвищенню якості життя сільського населення сприятиме нещодавно схвалена Концепція розвитку сільських територій. Для її реалізації розроблено проект Державної програми підтримки індивідуальних сільських забудовників на 2016-2020 роки. Фінансування цих заходів відбуватиметься за рахунок державного та місцевого бюджетів.

  «Це дасть змогу забезпечити житлом 11409 сільських сімей, збудувати, реконструювати, капітально відремонтувати або придбати 961,2 тисяч м² житла, прокласти 693,5 кілометрів інженерних мереж та підключити до існуючих комунікацій інженерні мережі 12235 житлових будинків», - зауважила Наталія Козловська.

  Ці заходи сприятимуть вирішенню питань поліпшення житлових умов у тому числі сім’ям військовослужбовців (більшість яких є вихідцям з села) та вимушеним внутрішньо-переміщеним особам із зони АТО.

  Довідково

  Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 року затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2007 р. № 1158.