• In English
 • Наталія Микольська: Спрощення та пришвидшення всіх митних процедур призведе до здешевлення товарів, а отже - зростання експорту
  опубліковано 05 листопада 2015 року о 11:48

  Український Уряд здійснює низку заходів у законодавчій та практичній площині, які мають на меті зростання вітчизняного експорту. Мова йде, передусім, про спрощення митних процедур, а також покращення іміджу України перед іноземними інвесторами. Про це у прямому ефірі на ICTV повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

  «Вчора Верховна Рада ратифікувала Угоду СОТ про спрощення процедури торгівлі, що в першу чергу передбачає ряд спрощень і пришвидшень процедур митного і навколо митного контролю. Угода, зокрема, передбачає створення «єдиного вікна», тобто установи, куди експортер або імпортер подаватиме пакет документів. Це значно спростить та пришвидшить процедури оформлення товарів», - пояснила вона.

  Ще одне важливе нововведення, за словами Наталії Микольської, стосується процедури митного оформлення за копіями документів, а не оригіналами: «Раніше, щоб здійснити митне оформлення, треба було чекати всіх оригіналів документів, тепер для процедури можна мати лише копії. Це значно скоротить, а головне - здешевить процедуру для перевізника, оскільки товар не буде затримуватися на митниці, а обігові кошти не будуть заморожені».

  Основний ефект від ратифікації Угоди, на переконання Торгового представника України, полягає у збільшенні експорту. «В Україні експорт, як правило, становить 50% від ВВП. І зараз ми маємо його збільшувати. Водночас, спрощення та пришвидшення всіх митних процедур призведе до здешевлення товарів, а отже - зростання експорту. Від цього залежить добробут українців, економічна ситуація в країні та надходження іноземних інвестицій», - упевнена вона.

  Крім законодавчих кроків, Мінекономрозвитку вживає низку заходів практичного змісту, спрямованих на залучення інвестиційних коштів, а також пошук торговельних партнерів України.

  «18 листопада у Парижі відбудеться наступний бізнес-форум, де ми будемо позиціонувати нашу державу, як країну для розташування виробничих потужностей, виробництва товарів як на внутрішній ринок, так і на експорт. Також, наша мета – запевнити потенційних партнерів та інвесторів у тому, що в Україні відбуваються реформи, нормально працює бізнес, іноземні інвестори, а військові дії - лише на 5% території і це не заважає нашій економіці розвиватися», - додала Наталія Микольська.