• In English
  • Голова ДРС Ксенія Ляпіна розповіла про очікування від Офісу ефективного регулювання
    опубліковано 05 листопада 2015 року о 11:32

    «Ми розглядаємо новий офіс як ресурсний центр для Міністерства економічного розвитку і торгівлі, як для органу політики у сфері дерегуляції, для всіх міністерств, аби усі рішення регуляторів приймались обґрунтовано та передбачувано. Державні органи матимуть можливість скористатись послугами експертів, які фахово, професійно та, найважливіше, економічно виважено допоможуть ухвалювати рішення. Також ми розглядаємо офіс, як ресурсний центр і для Державної регуляторної служби. У першу чергу, в напрямку покращання якості такого важливого документу, як Аналіз регуляторного впливу, який, сьогодні, за законом, має супроводжувати усі проекти регуляторних актів. Це професійний документ. Він складається з cost benefits analysis, тобто аналізу вигід і витрат, який має виконуватись економічно грамотним експертом, що розуміє, як далі буде працювати це регулювання, які воно викличе витрати, не тільки з бюджету, а і для бізнесу. Цей офіс не є конкурентом для інших об’єднань, бізнес-асоціацій. Вони також можуть долучатись до цього процесу, але, зазвичай,  роблять це при нагоді та за умови наявності часу, а експерти офісу робитимуть це професійно на постійній основі. Хочу підкреслити, що створення такого офісу не знімає відповідальності з органів влади. Відповідальність за дерегуляцію залишається за міністерствами. Офіс може їм тільки допомогти», - зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна у ході брифінгу 4 листопада.

    Рішення про створення такого офісу, за словами Голови ДРС, назрівало давно, адже міністерства потребують допомоги висококваліфікованих експертів у розробці документів.

    Нагадаємо, Офіс ефективного регулювання створено за підтримки західних партнерів: уряду Канади, Євросоюзу, Світового банку. Фінансуватиметься він міжнародними донорами. Координуватиме діяльність офісу наглядова рада.