• In English
 • Фонду держмайна передано вісім аграрних ДП
  опубліковано 03 листопада 2015 року о 14:10

  Міністерство аграрної політики та продовольства передало в управління Фонду державного майна вісім підпорядкованих державних підприємств для подальшої приватизації. Про це повідомив Міністр Олексій Павленко.

  Зокрема, передано підприємства: «Чутове», «Кільчень», «Агропромтехніка», «Трест», «Винконсервпроект», «Ягубець», аграрно-промислова фірма «Полтавасадвинмаркет» та шовкорадгосп «Криворізький».

  «Приватизація є єдиним шляхом подолання корупційних схем та відновлення нормальної роботи цих підприємств. Це підтверджують десятиліття керування менеджерів від держави, які майже зруйнували виробничу базу. Сьогодні державні аграрні компанії – тягар, який завдає збитків та гальмує розвиток всієї галузі», – сказав Олексій Павленко.

  При цьому він підкреслив, що Мінагрополітики наполягає на розпаюванні земель цих ДП між членами трудових колективів. «Загальний земельний банк лише названих восьми ДП складає 5,5 тисячі гектарів. Фактично, це єдиний актив, що від них залишився. У разі розпаювання, ділянки розміром у 10 га отримає кожен працюючий на підприємстві, а також пенсіонери. Ми закликаємо Фонд якомога швидше виконати цю роботу, адже скоро розпочнеться чергова посівна кампанія і підприємства мають повноцінно до неї приступити», – заявив Міністр.

  Нагадаємо, раніше Олексій Павленко заявляв, що Мінагрополітики готове вже зараз передати всі держпідприємства зі своєї сфери управління до Фонду держмайна для приватизації. Прозора та конкурентна приватизація дозволить подолати корупцію та монополізацію ринку, модернізувати виробництво та залучити інвестиції. Наразі в сфері управління Міністерства – понад 500 підприємств та установ. З них 40 – у процесі передачі до Міносвіти. У цьому контексті в управлянні Мінагрополітики  мають залишись лише науково-дослідні установи, кількість яких після реорганізації становитиме не більше п’яти. Щодо 15 ДП вже підписано накази про передачу до Фонду держмайна.