• In English
 • Володимир Демчишин та заступник Міністра енергетики США Вільям Браян обговорили стан реалізації Плану дій на осінньо-зимовий період 2015-2016 рр.
  опубліковано 03 листопада 2015 року о 11:55

  Володимир Демчишин 2 листопада 2015 року зустрівся з представниками українсько-американсько-канадсько-європейської робочої групи на чолі із заступником Міністра енергетики з питань відновлення інфраструктури та енергетики США Вільямом Браяном.

  Для розроблення заходів з реагування на надзвичайні ситуації у паливно-енергетичному комплексі в осінньо-зимовий період у вересні 2014 року було створено спільну українсько-американсько-канадсько-європейську робочу групу на чолі із заступником Міністра енергетики з питань відновлення інфраструктури та енергетики США Вільямом Браяном.

  Робочою групою підготовлено проект Національного плану, у якому розглянуті можливі сценарії виникнення основних загроз у паливно-енергетичному комплексі України та запропоновані заходи реагування щодо їх усунення.

  Зазначений План було затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2015/16 року та його проходження» № 809-р від  05.08.2015.

  У ході зустрічі сторони обговорили стан реалізації Плану дій на осінньо-зимовий період 2015-2016 рр. та останні досягнення в процесі реформування енергетичного сектору.

  Багато уваги було приділено питанню наявних запасів енергетичних ресурсів. Володимир Демчишин поінформував про значні обсяги (близько 2 млн. тонн) вугілля, що знаходяться на неконтрольованій українською владою території і наразі не можуть бути транспортовані на підконтрольну територію через блокування залізничних колій.

  Також Міністр підкреслив, що запаси газу в цьому році вже більші,  ніж торік (17 млрд. куб. м.), і ціна на російський газ дозволяє закуповувати його в необхідних обсягах. «Це дає можливість  стверджувати, що ми маємо всі умови для планового проходження зимового періоду», - зазначив Міністр.