• In English
 • Нам потрібні вчителі, яким ми довіряємо наших дітей, - Сергій Квіт
  опубліковано 03 листопада 2015 року о 10:43

  Нам потрібні вчителі, яким ми довіряємо наших дітей. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт 3 листопада 2015 року у програмі «Сніданок з 1+1»

  Найголовніше в навчальному процесі, - хто навчає дітей. «Нам потрібні вчителі, яким ми довіряємо наших дітей. Вчитель має бути суспільно престижною професією, тому в розробленому законі «Про освіту» пропонується прив’язати зарплату вчителів до середньої зарплати в промисловості. Зарплата напряму залежатиме від кваліфікованості вчителя», – зазначив Сергій Квіт.

  У сучасному світі для того, щоб дитині дати весь обсяг необхідних знань потрібно 12 років, а навчальний процес має бути цікавим. «12-річна школа – не панацея для того, щоб зацікавити дитину навчатися. Треба зробити ще і цікавими навчальні програми. Зокрема, для перших класів мають бути мультимедійні програми, що в ігровій формі зацікавлять дітей вивчати основні предмети», - наголосив Міністр.

  12-річна школа розпочнеться з 2017 року. Це буде поступовий перехід до 12-річного навчання. «Дуже важливий компонент – матеріально-технічне забезпечення, оскільки ми переходимо до профільної школи. Тобто, в старших класах повинні бути спеціальні кабінети, що мають важливе значення для інтенсивності навчального процесу та зацікавлення  дітей.  Зокрема, точні та природничі науки, фізика, хімія», -  додав Сергій Квіт.

  За словами Міністра, треба відходити від зазубрювання та втягувати дітей в навчальний процес як особистостей. «Учнів треба питати про те, що вони думають. Має бути процес комунікації і постійного зв'язку з дитиною, нові методики викладання за допомогою яких відбуватиметься комунікація», - зазначив Міністр.

  Що стосується забезпеченості вчителями сільських шкіл, Міністерство буде вести діалог з місцевою владою. «Сьогодні відбувається децентралізація влади. Місцева влада має більше повноважень та коштів, тому прийматиме більше рішень, зокрема, в освіті», - сказав Сергій Квіт.