• In English
 • «Нові прикордонники» приступили до несення служби в аеропортах «Жуляни» та «Гостомель»
  опубліковано 03 листопада 2015 року о 10:57

  До служби в аеропортах «Київ» (Жуляни) та «Гостомель» приступили 156 прикордонників – учасників пілотного проекту «Нове обличчя кордону». На них покладена відповідальна місія – стати гідним фундаментом для оновленої Державної прикордонної служби України.

  «Сьогодні ми з вами зробили ще один крок на шляху реформування відомства. Наша мета - вийти на європейський рівень обслуговування громадян в пункті пропуску», - зазначив Голова Держприкордонслужби України Віктор Назаренко, який приїхав привітати учасників проекту. Звертаючись до охоронців кордону, він також нагадав, що першими, з ким зустрічатимуться пасажири, будуть саме вони і саме з цього моменту починається знайомство іноземців з нашою державою. «Від вас залежить, якими будуть враження громадян інших країн про нашу державу – від вашого професіоналізму, культури та гостинності. Всі ви є своєрідною візиткою України», - зазначив очільник Держприкордонслужби.

  Зміна прикордонних нарядів отримала наказ на охорону державного кордону та приступила до виконання обов’язків. Першими до прикордонників  підійшли пасажири рейсу на Дубай. За роботою правоохоронців пильно стежило керівництво Державної прикордонної служби та аеропорту «Жуляни». За лінією паспортного контролю Голова Держприкордонслужби України Віктор Назаренко поцікавився у кількох пасажирів, чи задоволені вони роботою прикордонників та й взагалі, чи рахують вони позитивними ті зміни, які відбуваються у відомстві, на що отримав схвальні відгуки та позитивні оцінки.

  Нагадаємо, що пілотний проект був започаткований на базі окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» в рамках реформування органів та підрозділів Державної прикордонної служби України. Військовослужбовці пройшли ретельний відбір з-поміж 400 кандидатів та навчання в Навчальному центрі Держприкордонслужби. Участь у конкурсі міг взяти кожен прикордонник. Серед основних вимог до кандидатів було вільне володіння державною мовою, знання іноземної мови, психологічна стійкість та  фізична підготовка. До підготовки персоналу долучалися і спеціалісти з міграційних питань США, Німеччини, прикордонної служби Естонії та представники Консультативної Місії ЄС. Залучення іноземних інструкторів, з-поміж іншого, також сприяло вдосконаленню англійської мови прикордонників.

  Вже найближчим часом досвід підготовки персоналу в рамках пілотного проекту буде поширено й на інші органи охорони кордону відомства, а участь у ньому зможуть взяти усі громадяни України, які відповідатимуть професійним вимогам.