• In English
 • Рада з фінансової стабільності закликає докласти максимум зусиль для отримання третього траншу кредиту МВФ
  опубліковано 03 листопада 2015 року о 09:24

  30 жовтня 2015 року відбулося чергове засідання Ради з фінансової стабільності під головуванням Голови НБУ Валерії Гонтаревої. Учасники засідання відзначили стабілізацію макроекономічної ситуації, зокрема поступове відновлення обсягів виробництва, уповільнення інфляції, покращення показників платіжного балансу та стабілізацію у банківському секторі. Рада вітає вдале завершення процесу реструктуризації єврооблігацій України та наполягає на необхідності забезпечити однакові умови роботи із усіма утримувачами єврооблігацій, у тому числі із російськими інвесторами.

  Члени Ради особливо наголосили, що співробітництво з Міжнародним Валютним Фондом та виконання умов меморандуму про співпрацю з МВФ є необхідною умовою  фінансової стабільності України і що усі сторони, відповідальні за виконання програми співпраці із МВФ, мають докласти максимум зусиль задля отримання Україною третього траншу кредиту EFF. Повернення до графіку співпраці із МВФ серед іншого дозволить забезпечити відновлення резервів НБУ.

  Під час засідання було обговорено питання розвитку державних банків. Члени Ради одноголосно відзначили необхідність докорінних змін у стандартах корпоративного управління державного банківського сектору, а також перегляду бізнес-моделей та стратегічних цілей банків державної форми власності. Подальша підтримка державних банків за рахунок бюджетних коштів повинна здійснюватися виключно у контексті зміни філософії їх роботи. Міністерство фінансів планує доопрацювати та представити громадськості стратегію розвитку державних банків протягом наступного місяця.

  НКЦПФР окреслила кроки, здійснені з метою призупинення обігу цінних паперів з ознаками фіктивності в банківському та страховому секторах. Члени Ради висловили підтримку першим крокам Комісії та погодилися об’єднати зусилля регуляторів задля повного призупинення практик обігу цінних паперів із ознаками фіктивності.