• In English
 • Сергій Савчук: З кожним тижнем за державною програмою з енергоефективності видається все більше "теплих" кредитів
  опубліковано 02 листопада 2015 року о 20:14

  З кожним тижнем за державною програмою з енергоефективності видається все більше «теплих» кредитів. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи оперативні дані моніторингу державної програми зі стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів та додав, що за тиждень, з 26 жовтня 2015 року по 2 листопада п.р., за державною програмою з енергоефективності видано 4975 кредитів на суму 77,6 млн. грн. Це рекордна цифра, яку вдалося отримати з моменту дії програми.

  «Результати моніторингу свідчать, що програма користується популярністю. У минулому році, коли ми розглядали її прийняття і складали прогнози щодо темпів попиту на продукти енергоефективності серед населення, то, відверто кажучи, не очікували, що вона буде настільки успішною», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що наразі банками, уповноваженими на реалізацію державної програми з енергоефективності, кожного дня видається більше 900 «теплих» кредитів на суму близько 16 млн. грн.

  Крім того, до програми активно долучаються субсидіанти. Лише за цей тиждень цій категорії населення видано 1761 кредит сумою 22,2 млн. грн. Загальна кількість субсидіантів-учасників програми становить більше 5 тисяч, які отримали «теплих» кредитів на суму 58,4 млн. грн.

  Не меншою популярністю програма з енергоефективності  користується і в ОСББ, яким вже видано  105 кредитів на утеплення, загальною сумою 11,20 млн. грн.

  Від початку дії програми, станом на 2 листопада 2015 року, банками видано 54 088 "теплих" кредитів на суму 888,5 млн. грн.

  З урахуванням ОСББ більше, ніж 60 тисяч родин вже скористалися Урядовою програмою з утеплення. При цьому сума відшкодувань домогосподарствам з державного бюджету  склала майже 75 млн. грн., включно за серпень та частина за вересень 2015 року.

  Наразі в Агентстві опрацьовуються додаткові реєстри отримувачів «теплих» кредитів за вересень 2015 року. Відповідна компенсація буде здійснена найближчим часом.