• In English
 • Україна успішно реалізувала технічний грант для модернізації освітлювального обладнання в Харківському театрі опери та балету
  опубліковано 02 листопада 2015 року о 15:20

  Україна успішно реалізувала технічний грант, наданий урядом Японії Україні для модернізації освітлювального обладнання в Харківському театрі опери та балету імені М.В. Лисенка. Про це повідомив на брифінгу в Будинку Уряду заступник Міністра культури України Ростислав Карандєєв.

  «Це сучасне комп’ютерне забезпечення, пульт, який дозволятиме вирішувати будь-які сценічні світлові рішення, повністю замінено 60 кілометрів кабельної різноманітної продукції, встановленні додаткові технічні засоби», - зазначив він. За його словами, хоч угода підписана в 2008-му, всі роботи були проведенні лише цього року. Однією з причин такої затримки Ростислав Карандєєв назвав те, що відповідальною організацією за реалізацію гранту спочатку була визначена Харківська обласна адміністрація. 

  «Чи то в силу відсутності бюджетних призначень, чи нерозуміння, але грант не реалізовувався. Міністерство вийшло з ініціативою до Кабінету Міністрів, і в квітні було прийнято відповідне урядове рішення, згідно з яким відповідальною організацією стало Міністерство», - наголосив він.

  Крім того, Ростислав Карандєєв зазначив, що виконання цієї програми важливе не лише тим, що було оновлено освітлювальне обладнання, а й сприятиме в отриманні іншої допомоги.

  «Для нас це важливо ще й з політичної точки зору. Неодноразово і японська сторона, і інші партнери зазначали, що успішне виконання  зазначеного гранту є певним критерієм ефективності взаємодії з Україною по реалізації в тому числі і інших проектів. І наразі колеги з Японії зазначали, що після завершення роботи по інсталяції обладнання за японським грантом 2008 року вони відкриють для нас можливості подавати відповідні заявки та отримувати технічну допомогу на реалізацію інших проектів, і не тільки в галузі культури», - підкреслив він.