• In English
 • Держводагентством узгоджено оптимальні режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на листопад 2015 року
  опубліковано 30 жовтня 2015 року о 12:19

  29 жовтня 2015 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на листопад 2015 року, у якому взяли участь представники Держводагентства, Мінприроди, Мінрегіону, Мінагрополітики, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, Укргідрометцентру, Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, Дніпровського БУВР, ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», ДП «Укрводшлях» та ДП «Енергоринок».

  Під час зазначеного засідання було розглянуто інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах річок Дніпра та Дністра у листопаді 2015 року, інформацію Дніпровського басейнового управління водних ресурсів щодо якісного стану води у басейні р. Дніпро та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у листопаді 2015 року.

  За прогнозом Укргідрометцентру водність Дніпра біля Києва у листопаді 2015 року очікується в середньому 440 м3/с, або 46% від норми (норма листопада – 960 м3/с).

  Каскад дніпровських водосховищ працював у режимі встановленому Міжвідомчою комісією і станом на 28 жовтня його вільний об’єм складає 5720,2 млн. м3, що не суперечить Правилам експлуатації.

  Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на листопад, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, були встановлені оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ на листопад 2015 року.

  Зокрема, по Київському водосховищу - ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 грудня рівень води у водосховищі має бути в межах  102,30 - 102,20 м БС.

  Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

  По Канівському водосховищу - ГЕС працює на притокових витратах. Рівень води у верхньому б’єфі водосховища на 1 грудня має бути в межах 91,45-91,35 м БС.

  По Кременчуцькому водосховищу - ГЕС працює за рахунок економного спрацювання водосховища. Станом на 1 грудня рівень води у водосховищі має бути в межах 79,20-79,10 м БС.

  По Дніпродзержинському водосховищу - ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с відповідно до санітарних умов м. Дніпропетровська. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується у межах 64,0-63,8 м БС.

  По Дніпровському водосховищу - ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче НПР (51,4 м БС).

  За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.

  ДП «Укрводшлях» і НЕК «Укренерго» погодити графік проходження суден з зануренням 3 і більше метрів та оперативно погоджувати їх проходження у верхів’ї водосховища у кожному конкретному випадку.

  ДП «Укрводшлях» за умовами раціонального використання гідроенергетичного потенціалу передбачати проходження великогабаритних суден у верхів’ї водосховища в години пікової роботи Дніпродзержинської ГЕС.

  По Каховському водосховищу - ГЕС працює у режимі забезпечення середньодобових санітарно-екологічних витрат 300-400 м3/с. Станом на  1 грудня рівень води у водосховищі має бути в межах 15,30-15,20 м БС.

  Одночасно, з огляду на гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці річки здійснювати рівномірний попуск у нижній б¢єф витратами не менше ніж 100-110 м3/с.

  Рекомендовано закладам Державної санепідслужби забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води в Дністровському та дніпровських водосховищах і санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Держсанепідслужбу та інших заінтересованих учасників водогосподарського комплексу Дністра та Дніпра.