• In English
 • Перший заступник Міністра охорони здоров'я перевірила стан проведення вакцинації проти поліомієліту на Волині
  опубліковано 30 жовтня 2015 року о 12:07

  29 жовтня Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександра Павленко відвідала Волинську область у рамках додаткової трираундової імунізації проти поліомієліту в Україні. Мета візиту – пересвідчитися у тому, що в область вчасно прибула вакцина від поліомієліту та розпочався перший раунд вакцинації.

  Олександра Павленко у супроводі начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Ващенюка відвідали Підгаєцьку амбулаторію загальної практики/сімейної медицини Луцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги та кабінет щеплень КЗ «Луцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1»,  де ознайомилися з роботою кабінетів щеплень, поспілкувалися з батьками, які привели своїх діток на вакцинацію.

  Перший заступник Міністра дала високу оцінку проведенню в області вакцинальної кампанії проти поліомієліту, організації вакцинопрофілактики та формуванню прихильності населення до вакцинації.

  Під час прес-конференції «Про імунізацію населення від поліомієліту у 2015 році», яка відбулася у Волинській обласній клінічній лікарні, Олександра Павленко зауважила, що вакцинація є ефективним засобом попередження поліомієліту. Вірус поліомієліту загрожує передусім дітям. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п'яти років. У менш ніж 1% випадків вірус вражає нервові вузли в спинному мозку, викликаючи параліч на все життя. Захиститися від хвороби можна імунізацією і дотриманням простих правил гігієни. Також Олександра Павленко повідомила, що з 19 жовтня розпочалась кампанія додаткової імунізації проти поліомієліту, яка включає проведення 3-х раундів додаткової вакцинації. Два тури – дітям віком від 2 місяців до 6 років (5 років, 11 місяців, 29 днів). Третій – розширений тур, із залученням дітей віком від 2 місяців до 10 років (9 років, 11 місяців, 29 днів). Олександра Павленко закликала батьків подбати про здоров'я своїх діток та привести їх до вакцинального кабінету. «Вакцини вистачить на усіх» -, зазначила Перший заступник Міністра охорони здоров'я.

  Начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк повідомив, що на сьогодні в області є 18600 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) та 64000 доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) вакцини, яка розподілена серед закладів охорони здоров’я області, де проводиться додаткова імунізація.

  За словами обласного педіатра Людмили Рожко питання імунопрофілактики на сьогодні залишається одним із найважливіших. Нині в Україні запроваджено усі складові державної політики щодо імунопрофілактики, а саме: законодавче підґрунтя (Закони України), Загальнодержавна програма з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, Національний календар профілактичних щеплень, система контролю за імунізацією, контроль якості вакцин, постійне безперервне навчання медичних працівників з основних питань вакцинації. Надзвичайно важливою та конструктивною для України є співпраця з міжнародними організаціями. За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Україна отримала якісну вакцину від поліомієліту, вироблену відомою французькою компанією «Санофі Пастер» та надану Україні в якості гуманітарної допомоги від канадського уряду.

  Під час прес-конференції представники ЗМІ отримали вичерпну інформацію про державну політику в напрямку імунопрофілактики, проведення додаткової вакцинації проти поліомієліту, роль вакцинації як безпечного способу формування захисту проти інфекцій, а також умови зберігання та відпуску вакцин.