• In English
 • Військовослужбовці Збройних Сил України відновлюють міста Донбасу та повертають їх до мирного життя
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 17:24

  Мешканці опаленого війною Донбасу потребують допомоги й дедалі частіше звертаються по неї до військових Збройних Сил України. Зокрема, офіцери групи військово-цивільного співробітництва сектору допомагають місцевим мешканцям повертатися до мирного життя та відновлювати їхні домівки та міста. Так, нещодавно була проведена робота з розбирання завалів в місті Мар'їнка. Разом із професійними рятівниками частин ДСНС військові знайшли під завалами фрагменти тіла загиблого місцевого 63-річного жителя. Будівля була зруйновано ще влітку минулого року, під час обстрілів терористами реактивною установкою БМ-21 «Град». І весь цей час тіло знаходилося під завалами. Пошукові роботи в цьому районі не припиняються і сьогодні.

  Окрім цього, військовослужбовці групи військово-цивільного співробітництва сектору займаються відновленням мобільного зв’язку в регіоні. Наприклад, у населеному пункті Георгіївка, що на Донеччині, нещодавно відновили вишку та обладнання одного з українських операторів. Так, нормальний стабільний зв’язок з’явився і в прилеглих до Георгіївки населених пунктах.

  Загалом завдяки зусиллям наших військовослужбовців за останній місяць було відновлено зв’язок у близько 10 населених пунктах, і тепер десятки тисяч людей можуть користуватися мобільними телефонами.

  «Міф про те, що сигнали мобільних операторів в зоні АТО спеціально заглушують, повністю розвінчали українські військовослужбовці. Характер пошкоджень обладнання свідчить, що зв’язку не було внаслідок ведення бойових дій. Раніше по вишках стріляли бойовики, а зараз ми їх відновлюємо», – зазначив керівник груп військово-цивільного співробітництва в секторі підполковник Олександр Гвоздков.

  Офіцер розповів, що місцеві мешканці починають більше довіряти військовим та звертаються до них частіше. Так, мешканці селища Степне Донецької області попросили допомогти відремонтувати залізничну колію, яку рік тому пошкодили терористи. Сапери з окремої механізованої бригади провели огляд місцевості щодо замінування, після чого військові, залізничники та мешканці Степного разом приступили до її відновлення.