• In English
 • Україна планує вивчити досвід Ізраїлю у сфері протидії торгівлі людьми
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 11:04

  Україна планує вивчити досвід Ізраїлю у сфері протидії торгівлі людьми. З цією метою вітчизняні оперативники планують звернутися до правоохоронців Держави Ізраїль, аби перейняти їх досвід використання кримінального аналізу та аналізу ризиків у різних сферах правоохоронної діяльності.

  Зустріч представників правоохоронних відомств двох країн відбулася у Міністерстві внутрішніх справ України. Вона була присвячена питанням співпраці, обміну інформацією, а також організації та проведення двосторонніх операцій з припинення діяльності каналів торгівлі людьми з України до Ізраїлю.

  З української сторони участь у зустрічі взяли представники Робочого апарату Укрбюро Інтерполу, Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми (ДБЗПТЛ) та Управління міжнародних зв'язків МВС України.

  Заступник начальника ДБЗПТЛ Владислав Дубина зазначив, що українських правоохоронців цікавить досвід ізраїльських колег щодо протидії злочинам, пов'язаними з торгівлею людьми. Зокрема, вітчизняних оперативників цікавлять можливості використання кримінального аналізу та аналізу ризиків у цій сфері.

  Представник Міністерства громадської безпеки та поліції Держави Ізраїль в РФ, країнах СНД та Балтії Ігор Шмойш зазначив, що ізраїльські правоохоронці широко використовують аналіз інформації, зокрема – і кримінального характеру. Це дає змогу виявляти і припиняти правопорушення, навіть не маючи на початковому етапі даних про особу правопорушника. Така система збору і аналізу даних використовується під час припинення наркозлочинів, зокрема – при перекритті міжнародних каналів надходження наркотиків до Ізраїлю. 

  За словами Ігоря Шмойша, українські правоохоронці могли б також ознайомитися із системою підготовки ізраїльських аналітиків, взявши з цього процесу необхідні для себе моменти.

  За результатами зустрічі між сторонами була досягнута домовленість про звернення української сторони до ізраїльських правоохоронців щодо організації робочого візиту представників підрозділів МВС до правоохоронних органів Держави Ізраїль.