• In English
 • На Харківщині більше 500 учасників АТО отримають 857 гектарів земель
  опубліковано 27 жовтня 2015 року о 17:39

  У Харківській області з початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками більше 500 учасників АТО отримали дозвіл на розробку землевпорядної документації. Площа земель, які військовим відведуть у власність, складає 857,16 гектара.

  Переважна більшість ділянок (849,69 га) призначені для ведення особистого селянського господарства. Для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд учасники АТО отримають 6,82 га земель. Ще 0,65 га використають для ведення садівництва.

  На території деяких населених пунктів Харківщини ділянки для учасників АТО розподіляють шляхом жеребкування. Такий алгоритм землевпорядники області застосували на землях площею 49 га у Вільхівській та Коротичанській селищних радах. Земельний масив був поділений на рівні частини по 0,12 га, кожна з яких призначена для ведення садівництва. У жовтні, шляхом витягування жеребу, 159 військових розподілили між собою земельний масив площею 23 га на території Вільхівської селищної ради.

  «Реалізація прав учасників АТО є пріоритетним завданням для землевпорядної служби Харківщини. Ми намагаємось розподілити землю таким чином, щоб максимально задовольнити потреби усіх військових, які звернулись за отриманням ділянок», - зауважив в.о. начальника Головного управління Василь Саранча.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.