• In English
 • Мінекономрозвитку: На 10 листопада призначено День економічного розвитку та дерегуляції
  опубліковано 27 жовтня 2015 року о 18:05

  Сьогодні у Верховній Раді України затвердили проведення 10 листопада цього року Дня «Економічного розвитку та дерегуляції». Рішення було прийнято на спільній зустрічі спікера ВР Володимира Гройсмана із представниками комітетів, фракцій та Уряду. З боку Мінекономрозвитку, в обговоренні взяли участь Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус  та його заступники — Юлія Ковалів та Юлія Клименко.

  Окрім дати, сторони погодили порядок денний та 15 законопроектів, які мають розглядатися. Більше ніж 70% запропонованих Мінекономрозвитку законопроектів  було ініційовано народними депутатами та недержавними організаціями. Це свідчить про наявність консенсусу щодо необхідності їх прийняття.

  «Питання не в тому, хто запропонував ці законопроекти до розгляду у ВР, а яка їх суть та як нам далі рухати реформи в Україні. Сподіваюся, що Уряд спільно з Парламентом працюватимуть задля економічної розбудови України. Такі заходи є ілюстрацією того, що ми можемо плідно працювати разом», — наголосив, коментуючи рішення народних депутатів, Айварас Абромавичус.

  В день «Економічного розвитку та дерегуляції» депутати розглянуть законопроекти, які сприятимуть економічному відновленню країни. Багато з них місяцями чекали на розгляд, а деякі протягом останніх місяців виносилися на розгляд 7 разів, але за браком часу так і не були розглянуті.

  Переважно проекти стосуються п’яти важливих економічних блоків та дозволять:

  • започаткувати якісні зміни у сфері антимонопольного — конкурентного законодавства;

  • прийняти важливі новації для впровадження міжнародних стандартів управління державною власністю;

  • впровадити кардинальні зміни, які допоможуть залучити інвестиції в Україну;

  • створити умови для розвитку ефективного державно-приватного партнерства;

  • скасувати більш ніж 30 дозвільних процедур у різних сферах господарської діяльності;

  • розпочати реформу державного управління та контролю;

  • впровадити мораторій на перевірки бізнесу контролюючими органами.

  Проведення такого тематичного дня у ВР відбудеться вперше в історії незалежної України, підкреслив Міністр. «Цей день стане результатом командної роботи Уряду, депутатського корпусу та громадськості. Після 10 листопада наша країна стане більш комфортною для бізнесу, привабливішою для інвесторів, а також матиме змогу ефективніше керуватиме своїми підприємствами», — додав він.