• In English
 • У Мінсоцполітики відбулася зустріч з представниками Світового банку
  опубліковано 27 жовтня 2015 року о 09:46

          Заступник Міністра соціальної політики України Віталій Мущинін і директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко обговорили з фахівцями Світового банку питання оптимізації процесу надання житлових субсидій громадянам.

           Представники Міністерства повідомили про значне зростання кількості родин, які звертають з наміром оформити субсидію: лише минулого тижня зареєстровано майже 300 тисяч нових звернень до територіальних органів соцзахисту.

           Віталій Музиченко поінформував про зміни до порядку призначення субсидій, внесені Постановою Уряду від 23 вересня ц.р., якими знято низку обмежень для громадян. Зокрема, субсидія може призначатися зареєстрованій у житловому приміщенні особі незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату комунальних послуг. Цим нововведенням можуть скористатися орендарі житла, у тому числі тимчасово переміщені особи.

           Також урегульовано питання неврахування окремих видів доходів при обчисленні розміру субсидії.

           13 жовтня 2015 р. Урядом внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, за якими розміри субсидії на початку опалювального періоду обраховуються без додаткового звернення громадян та оновлення інформації – керуючись попередніми даними про забезпеченість громадян житловою площею і комунальними послугами.

           Відтак громадянам, які отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 рр. і звернулися за її призначенням в 2015 р. проведено автоматичні перерахунки розмірів субсидії на опалювальний сезон 2015/2016 років без додаткового звернення, включаючи і тих заявників, яким на період неопалювального сезону була призначена субсидія в «нульовому» розмірі.

            На початку листопада ц.р. кожній сім'ї, яка звернулася по субсидію, буде доставлено повідомлення про розмір призначеної субсидії на опалювальний період.