• In English
 • Айварас Абромавичус обговорив із Пенні Прітцкер розвиток торгівлі між Україною та США
  опубліковано 26 жовтня 2015 року о 20:36

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус та заступник Міністра — Торговий представник України Наталія Микольска взяли участь у круглому столі, присвяченому візиту в Україну Міністра торгівлі США Пенні Пріцкер та представників американської бізнес-спільноти. Під час бесіди сторони переглянули довготривалі відносини між двома країнами та перспективи торговельної та інвестиційної співпраці.

  Айварас Абромавичус зауважив, що українська сторона налаштована на конструктивний діалог і готова забезпечити сприятливі умови для надходження іноземного капіталу до нашої держави. Багато з кроків у цьому напрямку вже зроблено. “Ми боремося з корупцією декількома способами. Наприклад, запроваджуємо міжнародні стандарти корпоративного управління в держпідприємствах, а також вже вводимо обов'язок публікувати фінансову звітність та нову процедуру призначення директорів. Крім того, це розробка нової електронної системи державних закупівель, реформа контролюючих органів, скорочення кількості адмінпослуг та інше", — зазначив Міністр.

  За його словами, Уряд та Національний банк України готові до поступової лібералізації екстрених заходів на фінансових ринках. “Минулого тижня ми вже прийняли рішення щодо скасування додаткового імпортного збору, як і планувалося, з 1 січня 2016 року. Також працюємо над відкриттям нових ринків для наших експортерів через впровадження  Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС та укладання нових договорів щодо зон вільної торгівлі з іншими країнами", — наголосив Айварас Абромавичус.

  Пані Пріцкер відзначила важливість відкритого діалогу щодо реалізації наміченого Україною плану реформ. Разом із Пенні Пріцкер в обговоренні проблемних питань брали участь представники великого американського бізнесу, директори таких компаній як Westinghouse, Cargill, NCH Capital Inc., Citibank, Honeywell та DuPont.

  Як підкреслили обидві сторони, особливо важливо, що ця зустріч відбулася на фоні перспектив розвитку подальшої співпраці між країнами. Повернення українських експортних товарів до Генералізованої системи преференцій США (Generalized System of Preferences, GSP) відкриває нові горизонти для співпраці у сфері торгівлі.

  Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України зауважила: «Підвищення уваги до проблем експортерів повертає довіру бізнесу до Уряду».

  Нагадаємо, окрім повернення України до Генералізованої системи преференції, США надають допомогу і в інших напрямках. США є одним з найбільших донорів для України — з 1992 року обсяг допомоги склав понад 4,1 млрд. дол.