• In English
 • Сергій Яровий: Міліція проводить перевірку за 54 повідомленнями про підкуп виборців
  опубліковано 25 жовтня 2015 року о 18:10

  Найбільше таких повідомлень зафіксовано у Києві та на Полтавщині. Усього ж у день голосування до органів внутрішніх справ надійшло 470 повідомлень, пов'язаних із виборчим процесом. Про це сьогодні, 25 жовтня, на брифінгу у МВС повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий. У брифінгу взяла участь координатор ГО "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

  Сергій Яровий зазначив, що свою роботу у день проведення місцевих виборів не розпочали 235 комісій на території Донецької області, з яких 205 – у Маріуполі і 30 – у Красноармійську.

  Що стосується ситуації в м. Маріуполь, то на даний час Центральна виборча комісія надіслала до МВС України листа про порушення виборчого законодавства Маріупольською територіальною виборчою комісією. Ця інформація внесена до Єдиного обліку МВС та направлена до міліції Донеччини для проведення перевірки і прийняття процесуального рішення.

  Заступник глави МВС зазначив, що 87 виборчих дільниць відкрилися із запізненням. Серед причин Сергій Яровий назвав відсутність достатньої кількості кабінок для голосування, отримання виборчих бюлетенів із запізненням, а також втрату головами комісій ключів від сейфів, де зберігалася виборча документація. Проте з допомогою фахівців такі проблеми були усунені.

  За словами Сергія Ярового, в день голосування до органів внутрішніх справ України надійшло 470 повідомлень про правопорушення, пов'язані з виборчим процесом. По 54 повідомленням про підкуп виборців правоохоронці проводять перевірку. У столиці зафіксовано 15 таких повідомлень, на Полтавщині – 9, на Закарпатті – 8, на Одещині – 6, у Чернігівській  області – 4, у Донецькій, Київській та Черкаській областях – по 2 таких випадки.

  Зараз до Єдиного обліку внесено 5 повідомлень про пошкодження виборцями бюлетенів для голосування (Дніпропетровська – 2, Одеська, Черкаська обл. та м. Київ – по 1). Крім того, зафіксовано 2 повідомлення про замінування виборчих дільниць на Хмельниччині та Луганщині, а також  2 повідомлення про смерть на виборчій дільниці (Київська, Рівненська області).

  «Станом на 15.00 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 5 фактами порушень виборчого законодавства», – зазначив Сергій Яровий.

  Чотири повідомлення кваліфіковані слідчими як незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз (ст. 158-1 КК України).

  Ще одне порушення кваліфіковане правоохоронцями за ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) Кримінального кодексу України.

  Координатор ГО "ОПОРА" Ольга Айвазовська висловила сподівання на те, що всі зареєстровані порушення, які стосуються виборчого процесу, будуть належним чином зафіксовані і розслідувані.

  Нагадаємо, 20 жовтня під час засідання колегії МВС України Сергій Яровий повідомив, що до охорони правопорядку під час місцевих виборів в Україні буде залучено більше 100 тисяч працівників органів внутрішніх справ.