• In English
 • До кінця жовтня всі призначені громадянам субсидії будуть перераховані на опалювальний період
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 14:48

  "Понад 3,5 млн. українських сімей отримали субсидії за новим порядком", - повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко сьогодні на брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

  Ще близько 200 тис. заяв, додав він, перебувають на розгляді в управліннях соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій. Таким чином, загалом до реформованої системи субсидій вже залучено 3,8 млн. родин, заявив очільник Міністерства, підкресливши, що на аналогічний період 2014 року до програми субсидій було залучено 450 тис. сімей. «За рахунок проведення реформи системи субсидій, за рахунок відкриття нових можливостей, які зробив Уряд протягом останніх чотирьох місяців, вдалося збільшити у сім разів ефективність системи субсидій», - сказав він.

  Щодо оперативності призначення субсидій найкращою, за словами Міністра, є ситуація у Сумській, Житомирській, Кіровоградській, Донецькій, Полтавській, Вінницькій областях і місті Києві. Найгіршими ж у цьому сенсі Павло Розенко назвав Одеську і Закарпатську області, вкотре попередивши обласні державні адміністрації цих регіонів про можливе загострення соціальної ситуації внаслідок гальмування із задоволенням попиту людей на отримання субсидій.

  Також він зазначив, що субсидія є більш вигідною для отримувача, ніж пільги, і закликав українців не ігнорувати надану державою можливість захистити себе від стрімкого зростання тарифів на енергоносії і комунальні послуги.

  „Знято майже всі обмеження на оформлення субсидії, - нагадав Павло Розенко. – Відсоток відмов на сьогодні є абсолютно мізерним. Якщо у минулі роки він становив 30-35 відсотків, то сьогодні він не перевищує одного відсотка”.

  Крім того, Міністр повідомив, що до кінця жовтня буде зроблено перерахунок розмірів субсидій з урахуванням початку опалювального сезону, внаслідок чого розміри субсидій суттєво зростуть. Жодних додаткових документів для цього подавати не потрібно.

  "Всі переобліки робляться винятково на підставі документів, які сьогодні є в місцевих органах соцзахисту. Це дає підстави вважати, що до кінця жовтня всі перерахунки субсидій на опалювальний сезон будуть зроблені у повному обсязі, і люди, які оформили субсидії до того, не відчують ніяких незручностей і отримають на початку листопада всі платіжки вже з урахуванням нових субсидій на опалювальний сезон", - сказав Павло Розенко.