• In English
 • Реформа міліції: створюється новий департамент протидії наркозлочинності
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 12:04

  Наркозлочинності протидіятиме новий підрозділ Національної поліції. У її структурі створюється принципово новий Департамент протидії наркозлочинності. Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

  Він зазначив, що новий підрозділ створюватиметься «з нуля», з урахуванням нових конкурсних процедур. Працівників розформованого Управління протидії незаконному обігу наркотиків взагалі не планують використовувати при наборі співробітників до новостворюваного Департаменту протидії наркозлочинності.

  «За фактом атестації старих співробітників будемо вирішувати остаточно, але – одна з ключових моделей розвитку нової структури – для чистоти рішення – взагалі не використовувати колишніх працівників УПНОН у новій структурі боротьби з наркозлочинністю», – підкреслив глава правоохоронного відомства.

  Він також додав, що чесні працівники, які пройдуть переатестацію, зможуть продовжити службу в інших підрозділах поліції.

  Арсен Аваков також повідомив, що новий департамент буде істотно меншим за колишній підрозділ – в його складі буде 600 поліцейських. Крім того, підрозділ буде «вертикально-підлеглим» і на місцях не буде підпорядкований місцевим керівникам поліції.

  «Упевнений – ефективність і незаангажованість нової вертикальної структури буде на порядок вище за колишню», – зазначив глава МВС.

  Нагадаємо, що більше 1 тисячі працівників розформованого Управління протидії незаконному обігу наркотиківвиведені за штат відомства. Як зазначив Міністр внутрішніх справ, переатестацію і набір на службу в поліцію працівники розформованого підрозділу проходитимуть, зокрема, і з використанням детектора брехні. Глава МВС зазначив, що за оцінками Департаменту внутрішньої безпеки 80-90% співробітників УПНОН не зможуть пройти процес переатестації і будуть звільнені зі служби.