• In English
 • Мінагрополітики: Ми відкриваємо нові ринки для експорту української продукції
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 11:43

  Наразі Україна виробляє втричі більше аграрної продукції, ніж споживає. Вона має значний попит на світовому ринку. Тому її експорт є для нас пріоритетом. Так, флешмоб «Food.ua» показує просування української продукції в країнах ЄС. Приміром на Кіпрі українська сіль, яка виробляється в Артемівську, коштує майже 2 євро за один кілограм. Про це наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко в програмі «Погляд» на 5 каналі.

  За його словами, наразі Україна активно відкриває нові ринки для компенсації втрат у країнах СНД, зокрема в Російській Федерації. «Ведемо активно перемовини щодо експорту в Іран. Наприклад, в Єгипті відкрили ринок з поставок курятини, в Ізраїлі – з експорту яєць. Плануємо постачати українську молочну продукцію. Також до нас звернулися представники Північної Африки, які зацікавлені в закупівлі як кукурудзи, так і зернових», - підкреслив Міністр.

  Він додав, що українську продукцію ми експортуємо понад 100 країн світу. «Найбільший експорт в азійські країни. Одним із найбільших партнерів є Китай. Товарообіг аграрною продукцією з Китаєм збільшився в 3,5 рази. Китайський споживач довіряє якості української продукції. 97% загального китайського імпорту соняшникової олії також іде з України. Ведемо переговори з Бангладеш, плануємо поновити зернові контракти», - повідомив Олексій Павленко.

  Він наголосив, що минулого тижня відбулися перемовини із найпотужнішою у світі Чиказькою товарною біржею, котирування якої використовують світові трейдери. «Переконаний, нам треба створювати в Україні якісний міжнародний торговий майданчик. Ми ведемо також перемовини із європейською біржею Euronext, яка зацікавлена технічно сприяти у цьому процесі. Домовлено створити робочі групи, де будуть опрацьовувати відповідні механізми. Плануємо запустити проект через рік», - зауважив очільник відомства.