• In English
 • Програма діяльності Уряду: відкрито понад 300 реєстрів даних
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 11:27

  Триває виконання програми діяльності Уряду. Щоденно з перебігом її виконання можна ознайомитись на сайті program.kmu.gov.ua, де кожне міністерство звітує про свою роботу.

  Уряд продовжує заходи щодо забезпечення прозорості своєї діяльності, публічності всіх дій. Загалом 79,7 відсотка завдань Програми діяльності Уряду виконані або перебувають на стадії виконання. Найкращі показники виконаних завдань програми в Мінсоцполітики – 60%, Мін’юст – 53,7%, Міноборони – 50,0%.

  Так, цього тижня прийнято постанову про відкриті дані, з якої починається розбудова відкритої інформаційної інфраструктури України. Відкривається понад 300 першочергових наборів даних, багато з яких є повноцінними реєстрами. Цей перелік буде регулярно доповнюватися новими наборами даних, виходячи з суспільного попиту та ініціативи державних органів. Зокрема, сюди вводять: нормативно-правова база України, реєстр юросіб та ФОП, реєстр адміністративно-територіального устрою, реєстр патентів України, реєстр медичних засобів та цін на медичні засоби, фінансові плани держпідприємств, єдиний реєстр спортивних споруд, кадастр родовищ та проявів корисних копалин України. Всі ці дані будуть найближчим часом розміщені на Національному порталі відкритих даних data.gov.ua.

  Водночас триває робота з розроблення відповідних програмних засобів для надання можливості фізичним та юридичним особам отримувати інформацію з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, в електронній формі в режимі реального часу. Розроблено відповідні програмні засоби для запровадження електронної звітності арбітражних керуючих. На сьогодні проводиться тестування цього програмного продукту, до якого залучені, у тому числі, арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори).

  Продовжується реформування Міністерства внутрішніх справ України. Наступним етапом буде відбір тих працівників органів внутрішніх справ, хто має  бажання служити далі у Національній поліції України. Всі претенденти пройдуть переатестацію, відбір відбуватиметься за об'єктивною процедурою. Конкурс очікує і на начальників головних управлінь Національної поліції в областях. Найбільш достойних кандидатів визначать консультативні комісії. До їх складу входитимуть як українські спеціалісти, так і закордонні фахівці, яких залучать до цього процесу.

  Тривають заходи щодо внесення змін до законодавства, що регулює здійснення державно-приватного партнерства в дорожній галузі. Розроблено та направлено на погодження до заінтересованих органів проект Закону України «Про будівництво та експлуатацію на платній основі нової автомобільної дороги Львів - Краковець».

  20 жовтня підписано тристоронній меморандум про започаткування в Україні міжнародної ініціативи із забезпечення прозорості у будівельній галузі CoST (Construction Sector Transparency Initiative). В Україні проект буде реалізовано незалежною Консультативно-наглядовою групою, яка складається з представників Уряду, приватного сектору та громадських організацій. Вони здійснюватимуть нагляд за процедурою розкриття інформації в рамках визначених проектів, слідкуватимуть за тим, щоб дані про державні інфраструктурні проекти були зрозумілими та доступними для читача, а також розширять можливості впливу громадськості на процеси контролю та аудиту. Перші результати роботи громадськість побачить вже у лютому 2016 року. Насамперед оприлюдненню підлягає вартість укладених контрактів, учасники та переможці тендерів, індикатори змін до контрактів підряду, зміни вартостей контрактів та причини цих змін. Також буде представлено безліч іншої інформації, яка збирається Укравтодором та службами автомобільних доріг в областях та відноситься до розряду публічної, але досі не представлялась на розсуд громадськості та учасників ринку.

  Минулого тижня, 21 жовтня, забезпечено реєстрацію у встановленому порядку публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (скорочене найменування – ПАТ «Укрзалізниця»). Згідно зі Статутом ПАТ «Укрзалізниця», засновником товариства є держава Україна в особі Кабінету Міністрів України. Статутний капітал товариства складає 229879115000 грн. Упродовж 10 днів планується подати заяву до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо випуску акцій ПАТ «Українська залізниця», відповідно до постанови КМУ № 735 від 2 вересня 2015 року.