• In English
 • Мінприроди: Україна погодила 7 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій з Іспанією
  опубліковано 22 жовтня 2015 року о 12:04

  За Договором продажу одиниць установленої кількості викидів парникових газів з Іспанською стороною погоджено 7 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій.

  «Взявши на себе кількісні зобов’язання в рамках Кіотського протоколу, Україна досягла певних успіхів у сфері зміни клімату, зокрема було укладено  Договори продажу одиниць (частин) установленої кількості (далі - ОУК) з Організацією з розробки нових енергетичних та промислових технологій (японська державна компанія, підпорядковується Міністерству економіки Японії, далі – НЕДО), трьома японськими енергогенеруючими компаніями та Міністерством сільського господарства, харчування та навколишнього середовища Іспанії», - зазначив в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Сергій Курикін під час брифінгу в Будинку Уряду.

  За Договором продажу одиниць (частин) установленої кількості викидів парникових газів (ОУК) з Іспанською стороною погоджено 7 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій загальною вартістю 270,7 млн. грн. та очікуваними щорічними скороченнями викидів парникових газів 88,7 тис. тонн СО2-екв.

  Зокрема, погоджено наступні проекти:

  4 проекти зі збору та утилізації біогазу на діючих полігонах ТПВ;

  2 проекти будівництва автономних комплексів енергозабезпечення;

  1 проект будівництва біогазової установки.

  Реалізація проектів, погоджених з Іспанською стороною, ще не розпочиналась.

  Проектна документація по проектам була розроблена у 2013 році. З урахуванням істотної зміни цін та валютних коливань, в Мінприроди ініційована робота щодо аналізу цінової складової проектів для отримання оцінки щодо їх доцільності та можливості виконання.

  «Наразі тривають консультації щодо реалізації проектів із встановлення індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках», - повідомив Сергій Курикін.