• In English
 • Мінприроди: Україна бере активну участь в роботі над текстом нової глобальної кліматичної угоди
  опубліковано 22 жовтня 2015 року о 12:23

  Очікуваний національно визначений внесок України було подано до Секретаріату РКЗК ООН. Про це повідомив Сергій Курикін під час брифінгу в Будинку Уряду. Зокрема, він зазначив, що останні наукові дані свідчать про те, що зміна клімату набуває все більш загрозливих проявів. Саме узгоджені дії всієї світової спільноти як ніколи нагальні. Усі зусилля мають бути спрямовані на запобігання підвищення глобальної температури понад 2°С. З цією метою Україна бере активну участь в роботі над текстом нової глобальної кліматичної угоди, яку планується підготувати до підписання під час Конференції зі зміни клімату у м. Париж, що проходитиме з 30 листопада по 12 грудня 2015 року.

  Крім того, Мінприроди активно готується до зазначеного заходу і вже зробило певні кроки для його успішного проведення.

  Відповідно до рішень 1/CP.19 та 1/CP.20 Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН), Україна разом з іншими Сторонами Конвенції була закликана підготувати свій Очікуваний національно-визначений внесок (ОНВВ) до 1 жовтня 2015 року.

  Для розробки ОНВВ України було залучено національних експертів в рамках міжнародних проектів ПРООН, КлімаІст та Агентства США з міжнародного розвитку. Підготовлений документ було надано на розгляд відповідним ЦОВВ, профільним комітетам Верховної Ради України та Національній академії наук України для надання своїх зауважень та пропозицій щодо варіанту сценарію розвитку національної економіки та обрання відсотку цільового показника не перевищення викидів парникових газів у порівнянні з 1990 роком.

  За результатами вищезазначених заходів Мінприроди підготувало проект ОНВВ України, що передбачав п’ять варіантів цілей неперевищення викидів парникових газів в Україні у 2030 році від рівня викидів парникових газів у базовому 1990 році. Зазначені варіанти були запропоновані на розгляд членам Міжвідомчої комісії із забезпечення виконання РКЗК ООН (МВК), засідання якої відбулося 8 вересня 2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1999 р. N 583 «Про Міжвідомчу комісію із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату».

  «За результатами обговорення запропонованого Мінприроди проекту ОНВВ, члени МВК прийняли рішення схвалити ОНВВ, який передбачає, що Україна бере на себе амбітну, але в той же час обґрунтовану та справедливу ціль не перевищити у 2030 році 60% викидів парникових газів від рівня викидів таких газів у базовому 1990 році», - повідомив в.о. Міністра.

  Відповідно до параграфу 55 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 р. № 950, ОНВВ України було схвалено Розпорядженням Кабінету Міністрів від 16.09.2015 №980-р «Про схвалення Очікуваного національно визначеного внеску України до проекту нової глобальної кліматичної угоди». 30 вересня 2015 року ОНВВ України було подано до Секретаріату РКЗК ООН.