• In English
 • Сергій Курикін: Україна досягла певних успіхів у сфері зміни клімату
  опубліковано 22 жовтня 2015 року о 11:46

  Україна, як сторона Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН) та Кіотського протоколу до неї, послідовно робить свій внесок у боротьбу із зміною клімату. Про це повідомив в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Сергій Курикін під час брифінгу в Будинку Уряду.

  У 1990 р. Україна займала 6 місце у світі за обсягами викидів парникових газів (ПГ) після США, Китаю, Канади, РФ і Німеччини. За роки незалежності наша країна зробила найбільший внесок у скорочення світових викидів ПГ – 10, 2 млрд. т порівняно з дозволеним обсягом викидів, визначеним у Кіотському протоколі.

  Зроблене скорочення є, в більшій мірі, наслідком зменшення ВВП, чисельності населення, соціальних стандартів життя людей. Загалом такий екологічний внесок оцінюється у 80 – 100 млрд. дол. США, що значно перевищує зовнішній борг держави.

  Взявши на себе кількісні зобов’язання в рамках Кіотського протоколу до 2012 року Україна досягла певних успіхів у сфері зміни клімату, зокрема, було укладено 5 Договорів продажу одиниць (частин) установленої кількості (далі - ОУК) з наступними контрагентами:

  - Організація з розробки нових енергетичних та промислових технологій (японська державна компанія, підпорядковується Міністерству економіки Японії, далі – НЕДО);

  - Трьома японськими енергогенеруючими компаніями;

  - Міністерство сільського господарства харчування та навколишнього середовища Іспанії.

  Сергій Курикін повідомив, що Мінприроди, у зв’язку з ліквідацією Держекоінвестагентства, в березні 2015 року перейняло функції щодо реалізації проектів схеми зелених інвестицій за договорами продажу ОУК з приватними японськими енергогенеруючими компаніями, за якими 31.12.2014 завершився період використання коштів. За умовою договорів продажу ОУК залишок коштів повинен був повернутись японській стороні. Однак, внаслідок складних консультацій протягом березня-серпня 2015 року Мінприроди переконало дві приватні японські енергогенеруючі компанії продовжити співпрацю з українською стороною та втретє подовжити період використання існуючого залишку коштів до 29 лютого 2016. З третьою приватною японською енергогенеруючою компанією тривають консультації.

  Мінприроди розглядало можливості реалізації різних проектів (з ряду типових проектів, які були раніше погоджені з контрагентами), але у зв’язку з установленими японською стороною кінцевими термінами реалізації проектів (29.02.2016), сторони дійшли згоди, що найбільш прийнятною є реалізація проектів із заміни існуючих світильників на світильники на основі LED-технологій, оскільки вони мають короткий термін реалізації та не залежать від погодних умов, як, наприклад, проекти з утеплення фасадів, які раніше погоджувалось. Таким чином, погоджено 53 проекти із заміни світильників.

  Крім того, Мінприроди протягом лютого-березня 2015 року проводило складні консультації з компанією НЕДО щодо продовження терміну використання коштів, за результатами яких сторонам вдалося знайти порозуміння та 24 березня 2015 підписати договір щодо продовження використання залишку коштів на завершення реалізації проекту технічного переоснащення 348 автомобілів МВС України та реалізації ІІ етапу проекту з модернізації вагонів київського метрополітену (25 вагонів) в термін до 31 жовтня 2015.

  Наразі завершено реалізацію проекту технічного переоснащення 348 автомобілів МВС України, які передані до МВС України та використовуються Патрульною поліцією України.

  Також 13 жовтня відбулось урочисте відкриття перших 5 вагонів ІІ етапу проекту модернізації вагонів київського метрополітену. Інші 20 вагонів планується модернізувати  до кінця 2015 року. Крім того, на даний час проводяться консультації щодо погодження модернізації додаткових 10 вагонів київського метрополітену.