• In English
 • Україна активно розвиватиме співпрацю з Міжнародним Альянсом з вшанування пам`яті жертв Голокосту
  опубліковано 20 жовтня 2015 року о 18:25

  Тісна співпраця України з Міжнародним Альянсом з вшанування пам`яті жертв Голокосту є надзвичайно важливою для посилення соціально-культурної інтеграції українців з європейськими народами.

  Про це заявив Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В`ячеслав Кириленко під час зустрічі із Ерно Кешкешенем, Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини – країни, що у 2015 році головує в Міжнародному Альянсі з вшанування пам`яті жертв Голокосту.

  В рамках зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні передав Віце-прем`єр-міністру – Міністру культури В`ячеславу Кириленку офіційне запрошення на конференцію Міжнародного Альянсу з вшанування пам`яті жертв Голокосту, що відбудеться 5 листопада цього року в м. Дебрецень, Угорщина.

  Пан Кешкешен наголосив, що Угорщина як нинішня держава-очільник Міжнародного Альянсу з вшанування пам`яті жертв Голокосту повністю підтримує прагнення України до зближення з Альянсом.

  «Ми підтримуємо вашу державу в цьому прагненні, готові надати допомогу, передати досвід співробітництва у рамках організації. Візит офіційної делегації на конференцію в Дебрецені стане сигналом того, що Україна наближається до тісного співробітництва з Альянсом», – відзначив Ерно Кешкешен.

  «В Україні багато місць, пов`язаних із Голокостом, найбільше з них – Бабин Яр. Наступного року – 75-та річниця трагедії в Бабиному Яру, і ми робимо усе можливе, аби організувати заходи із вшанування жертв трагедії на високому рівні. Україна повинна долучитися до Міжнародного Альянсу з вшанування пам`яті жертв Голокосту, аби разом з цивілізованим світом вшановувати пам`ять репресованих євреїв»,    сказав В`ячеслав Кириленко.

  Під час зустрічі також було обговорено питання посилення співробітництва між Україною та Угорщиною в гуманітарній і культурній сферах.

  Зокрема, йшлося про обмін практиками реалізації державної культурної політики, організації культурних обмінів та проведення обопільних днів культури в державах.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні підтвердив, що Угорщина всіляко підтримує територіальну цілісність та суверенітет України та запевнив, що офіційний Будапешт сприятиме Україні в питанні надання їй безвізового режиму з ЄС.

  Довідково

  Міжнародний Альянс з вшанування пам’яті жертв Голокосту IHRA (International Holocaust Remembrance Alliance) cтворений за ініціативи колишнього Прем’єр-міністра Швеції у 1998 році та об’єднує понад тридцять країн світу, експерти яких досліджують факти Голокосту в Європі, проводять просвітницьку роботу, а також відслідковують ставлення держав до питання реституцій. Протягом останніх років кожна головуюча в Альянсі країна (у 2013 році – Канада, у 2014 році – Велика Британія, у 2015 р. – Угорщина) визначає одним з головних завдань свого головування залучення України до членства в об’єднанні, оскільки, як це було зазначено міністром громадянства та імміграції Канади Джейсоном Кенні, «за винятком Німеччини і Польщі, саме в Україні були найбільші втрати через Голокост».