• In English
 • Землі для учасників АТО: на Полтавщині військові отримають ділянки площею майже 2000 гектарів
  опубліковано 20 жовтня 2015 року о 11:55

  У Полтавській області територіальні органи Держгеокадастру та органи місцевого самоврядування продовжують розгляд звернень учасників АТО про отримання землі. З моменту запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками в регіоні виявили бажання отримати наділи 2547 військових. На сьогодні землевпорядники надали 1349 дозволів на розробку проектів землеустрою. Учасники АТО отримають ділянки загальною площею 1947,28 гектара. Інші заяви знаходяться на стадії розгляду.

  Найбільшу кількість земельних ділянок відведуть для особистого селянського господарства. Під ці потреби військові отримають 1073 наділи (майже 80% від виданих дозволів) площею 1916,76 гектара. Для будівництва житлового будинку та господарських споруд учасники АТО використають 184 ділянки (13,6% від усіх дозволів) площею 21,34 гектара. Ще 92 наділи (6,8%) площею 9,18 га призначені для ведення садівництва.

  Щоб задовільними потреби учасників АТО, які виявлять бажання отримати наділи на території регіону, землевпорядники зарезервували на Полтавщині 4690,79 гектарів земель. Військові можуть ознайомитись із матеріалами про вільні ділянки у відкритому доступі на сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.