• In English
 • Офіцери української сторони СЦКК та представники СММ ОБСЄ підготувались до другого етапу відведення озброєння
  опубліковано 19 жовтня 2015 року о 17:00

  19 жовтня керівництво та офіцери української групи Спільного центру з контролю та координації припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін провели робочу зустріч із керівниками Луганського та Донецького офісів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з метою обговорення питань підвищення ефективності  взаємодії між СММ ОБСЄ та СЦКК в ході проведення другого етапу відведення озброєнь.

  Під час зустрічі була підкреслена необхідність забезпечення оперативної взаємодії СЦКК та СММ ОБСЄ на всіх етапах виконання Мінських домовленостей, як в ході безпосереднього відведення, так і в ході верифікації в місцях зберігання.

  У розмові з керівниками Донецького  і Луганського офісів СММ ОБСЄ, керівник української сторони СЦКК генерал-майор Борис Кременецький підкреслив, що ефективність та достовірність контролю за виконанням Мінських домовленостей залежить від безперешкодного доступу спостерігачів СММ ОБСЄ до всієї території контрольованої ОРДО/ОРЛО та ділянки українсько-російського кордону.

  Керівник української сторони СЦКК наголосив, що останнім часом підвищилась напруга в районі Донецького аеропорту. Бойовики ОРДО здійснюють провокативні обстріли в сторону позицій ЗС України. Було запропоновано збільшити кількість патрулів ОБСЄ в районі ДАП, а також ширше використовувати технічні засоби контролю: відеокамери, БПЛА тощо. Це дозволить у режимі реального часу оцінювати поточну ситуацію на лінії розмежування.

  Також, з метою неупередженого та об’єктивного аналізу, генерал-майор Борис Кременецький провів презентацію та надав відповідні матеріали щодо інциденту в місті Донецьк щодо вибуху 10 жовтня ц.р. у будинку за адресою Злітна, 11а. Надані факти переконливо свідчать, що зазначений будинок не міг бути обстріляний з боку ЗС України. Після презентації питань та коментарів з боку ОБСЄ не було.

  Представники СММ ОБСЄ зазначили, що упродовж сьогоднішнього дня моніторингова місія повинна завершити верифікаційні заходи щодо першого етапу виконання доповнень до комплексу заходів із виконання Мінських угод і перейти до другого етапу. Представники Луганського офісу СММ ОБСЄ також подякували українській стороні СЦКК за ефективну співпрацю під час першого етапу відведення озброєнь. Відзначили, що процес відбувався на фоні загального припинення вогню сторонами. Зі слів одного з міжнародних спостерігачів, запорукою успішного виконання графіку відведення озброєння є готовність до комунікації та співпраця, гнучкість та технічне розуміння моменту.

  Нагадаємо, що з 20 жовтня 2015 року розпочинається реалізація другого етапу відведення танків, а також артилерійських гармат калібром до 100 міліметрів і мінометів калібром до 120 міліметрів включно, на відстань 15 кілометрів від фактичної лінії зіткнення з метою створення зони безпеки. Ці заходи визначені доповненням до комплексу заходів по виконанню Мінських угод від 12 лютого 2015 року.