• In English
 • На Франкфуртському книжковому ярмарку було представлено публікації близько 40 українських видавництв
  опубліковано 19 жовтня 2015 року о 15:26

  На українському стенді ярмарку, що відбувався у німецькому місті Франкфурт-на-Майні 14-18 жовтня, було представлено публікації близько сорока українських видавництв, що розмістилися у трьох тематичних розділах: книги про Революцію Гідності та війну на Сході України, видання про сучасну Україну, її традиції, культуру, мистецтво та твори сучасних українських письменників у перекладі іноземними мовами.

  Також у рамках ярмарку відбулись творчі зустрічі з відомими в Європі українськими письменниками – Юрієм Андруховичем, Андрієм Курковим, Сергієм Жаданом, Марією Матіос, Іреною Карпою, Василем Махном та автором публіцистичної енциклопедії вікового протистояння між Україною й Росією «Небратні» Максимом Кідруком.

  Куратори українського стенду Франкфуртського книжкового ярмарку відзначили неабиякий інтерес європейської аудиторії до української літератури та наголосили на важливості участі України в європейських культурно-мистецьких заходах з метою сприяння ефективній інтеграції до Євросоюзу.

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко підкреслив, що участь України в міжнародних заходах такого рівня сприяє формуванню правдивого іміджу України як країни, в якій живуть талановиті та освічені громадяни.

  «Україна взяла участь у Франкфуртському книжковому ярмарку після річної перерви, що була спричинена соціально-економічною ситуацією та агресію РФ на Сході України. Цього року організатори ярмарку запропонували нашій країні пільгові умови участі, зокрема, знизивши на 30 відсотків вартість оплати виставкових площ. Також німецькою стороною було надано допомогу у виготовленні експозиційних конструкцій та здійсненні монтажу української експозиції у короткий термін. Враховуючи цю підтримку європейських партнерів, Уряд України прийняв рішення про перерозподіл коштів із державного бюджету для забезпечення роботи українського стенду на Франкфуртському книжковому ярмарку», – відзначив В’ячеслав Кириленко.

  На інформаційно-організаційне забезпечення роботи українського стенду під час міжнародного книжкового ярмарку Урядом було виділено 1 мільйон 100 тисяч гривень.