• In English
 • Близько 16 тисяч книг цього року поповнили бібліотеки військових частин Збройних Сил України
  опубліковано 16 жовтня 2015 року о 16:25

  У березні ц.р. Міністерством культури України була ініційована  всеукраїнська акція по збору книжок до бібліотек військових частин Збройних сил - «Бібліотека українського воїна».  Мета цієї акції – сприяти бойовому духу та підтримати патріотизм українських військ, надати можливості для самоосвіти та змістовного дозвілля.

  За цей час до акції долучились  близько 1300 бібліотек, понад 80  громадських організацій і видавців та більше ніж1600 користувачів бібліотек, авторів, волонтерів, небайдужих жителів міст і сіл України. Загальна кількість зібраних книг складає 15852 примірники, які були передані до бібліотек Центрального будинку офіцерів Збройних сил України, Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України; Навчального центру Національної гвардії України. А також поповнили  бібліотеки 10-ти гарнізонних будинків офіцерів та 55-ти військових частин, 3-х обласних військових шпиталів, 2-х обласних військових комісаріатів та Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни» ЧОР, на базі якого проходять лікування та реабілітацію учасники АТО.

  Значно зросла кількість видавництв, які долучаються до Акції та громадських організацій, у т.ч. волонтерських, які надають книги і допомагають з їх доставкою у  зону АТО до військових частин, шпиталів та для формування польових бібліотек.

  Працівники та відвідувачі  бібліотек України продовжують надавати посильну допомогу Збройним силам України у рамках різноманітних громадських ініціатив. Однією з них  є проект «Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів»: читачі та бібліотекарі плетуть і передають воїнам у зону АТО камуфляжні сітки. Національна парламентська бібліотека України долучилася до проекту у серпні ц.р. До Дня захисника України бригада морських піхотинців, які перебувають на сході України, отримала від бібліотеки чотири маскувальні сітки, солодощі та інші продукти харчування, ліки, засоби особистої гігієни, дитячі листи, малюнки та обереги.

  Працівники Національної парламентської бібліотеки України разом з ініціативою «Митці України на лінії вогню» організувала благодійний концерт під час святкування  Всеукраїнського дня бібліотек, кошти від якого було передано 92-й бригаді у м. Щастя тощо.