• In English
 • Андрій Коболєв: Затверджено план реформування корпоративного управління групи НАК "Нафтогаз України"
  опубліковано 16 жовтня 2015 року о 16:23

  Уряд затвердив план реформування корпоративного управління групи НАК «Нафтогаз України». Про це сьогодні на брифінгу в Будинку Уряду повідомив голова правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв.

  «Відбулась дуже важлива подія, яка, на мою думку, буде мати позитивні і важливі наслідки для всієї нафтогазової галузі України», - підкреслив він і додав, що дане рішення, яке одноголосно було затверджено на засіданні Уряду, дозволить, по-перше, отримати два кредити.

  «На 300 млн. дол. від ЄБРР та 500 млн. дол. від Світового банку, які ми зможемо використати для поповнення запасів газу на цю зиму, що є  невідкладним завданням», - повідомив Андрій Коболєв.

  Крім того, він наголосив, що план реформування запроваджує новий, якісний рівень управління «Нафтогазом» з боку держави, а відповідно,  кінцевих акціонерів  -  громадян України: «План передбачає те, як держава буде контролювати і управляти «Нафтогазом».

  «Важливим елементом цього рішення є створення повноцінної ради директорів, яка буде складатись як з незалежних директорів, так і з представників делегованих від українського Уряду, які будуть здійснювати реальний та ефективний контроль за всією діяльністю компанії», - повідомив Андрій Коболєв.  Він зазначив, що це є один з небагатьох кроків по перетворенню НАК «Нафтогаз» в прозору, ефективну компанію, яка  здійснює свою діяльність на благо кінцевих акціонерів, тобто громадян України.

  У свою чергу керуючий директор ЄБРР по Східній Європі і Кавказу Френсіс Маліж, підкреслив, що прийняття даного рішення - це важливий крок в співробітництві. Він повідомив, що документи на отримання кредиту планують підписати вже наступного тижня. «Хотів би подякувати Уряду України за його підтримку і довіру, яку вони виявили сьогодні», - зазначив Френсіс Маліж.

  Директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер наголосив, що затвердження плану та ухвалення рішення про надання кредиту – «чудовий приклад відданості ЄБРР щодо надання Україні допомоги в забезпеченні енергетичної безпеки».