• In English
 • Держлісагентство пропонує запровадити загальну систему електронного обліку деревини
  опубліковано 16 жовтня 2015 року о 11:15

  Державне агентство лісових ресурсів України виступило з ініціативою зробити електронний облік деревини обов'язковим для всіх лісокористувачів. Про це повідомив голова відомства Олександр Ковальчук.

  Він зазначив, що в управлінні агентства близько 74% лісів країни. Решта 26% належать іншим лісокористувачам і на рік рубають до 1 500 000 кубометрів лісу. З цього обсягу тільки 10% проходить через електронний облік, тоді як у структурі агентства цей показник досягає 90%. «За різними даними зараз тіньовий ринок становить близько 20%. При загальній річній рубці в 14-15 мільйонів кубів обсяг «чорного» лісу - до 3 мільйонів. У грошовому еквіваленті це більше 2 мільярдів гривень. Разом із незаконною рубкою процвітає і тіньовий ринок документації на продаж лісу», - заявив Олександр Ковальчук.

  У рамках концепції реформування лісового та мисливського господарства Держлісагентство розробило і готує до передачі в Кабінет Міністрів положення про загальнообов'язкову електронну систему електронного обліку і відповідний проект розпорядження. «Продати дерево без чіпа, супровідних документів або сертифіката походження буде просто неможливо», - прокоментував Голова агентства.

  Документи передбачають 6 місяців для переходу на електронний облік і установку всього необхідного обладнання. Зі свого боку, агентство готове піти назустріч відповідальним лісокористувачам і надати всю необхідну допомогу. «Наприклад, вже зараз ми готові оформляти документи і самостійно «біркувати» деревину підприємств, які торгують нерегулярно і власного обладнання не потребують. Таким чином, ліс буде врахований, а бізнес заощадить до 9 гривень на кубометрі», - сказав Олександр Ковальчук.