• In English
 • Міністерство інфраструктури забезпечить доступність близько 50 наборів відкритих даних
  опубліковано 16 жовтня 2015 року о 09:53

  Міністерство інфраструктури – розпорядник найбільшої кількості відкритих даних в Україні. Як налагодити роботу з відкритими даними та провести їх аудит обговорювали учасники зустрічі під головуванням Першого заступника Міністра Володимира Шульмейстера в рамках «Дня прозорості» 13 жовтня. До заходу долучились близько 40 керівників центральних органів виконавчої влади та підприємств, що належать до сфери управління Міністерства.

  Під час заходу учасники зосередили увагу на організації процесу розкриття інформації, зокрема визначили вимоги до спеціаліста, який відповідатиме за роботу з даними, та обмінялись досвідом щодо проведення аудиту відкритих даних на підприємстві. Найближчим часом Міністерство інфраструктури проведе відповідний тренінг для спеціалістів підприємств.

  Як зауважив Перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер, розкриття інформації підприємств – це вимога часу, що є не лише елементом боротьби з корупцією, але й критерієм економічного зростання. «Економічна ефективність відкритих даних доведена дослідженням Європейського союзу. За розрахунками спеціалістів у 2020 році вони принесуть національним економікам 2% зростання ВВП за рахунок запровадження нових сервісів та генерування доданої вартості», – наголосив пан Шульмейстер.

  Окрему увагу було приділено питанню прозорості державних підприємств, рівень якої оцінював Центр розвитку корпоративної соціальної відповідальності. На думку експертів центру, найзмістовніше розкривають інформацію Адміністрація морських портів України, Укрзалізниця, Спеціалізований морський порт «Октябрьск», та Украерорух. Керівники підприємств отримали практичні рекомендації щодо покращення своїх показників прозорості, як основного принципу корпоративного управління.