• In English
 • Айварас Абромавичус зустрівся із представниками американського бізнесу
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 16:04

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус зустрівся з представниками американського бізнесу та українських відомств. У ході спілкування, яке мало підготовчий характер до візиту держсекретаря США з питань комерції Пенні Пріцкер до України 26 жовтня цього року, були обговорені питання спільних інтересів та вирішення наявних проблем.

  «За цих два місяці після Американсько-українського бізнес-форуму, ми розпочали реформу ринку газу та його демонополізацію, домовились про реструктуризацію боргу перед кредиторами, прийняли декілька антикорупційних законів, запустили нові дерегуляційні ініціативи тощо», — повідомив Айварас Абромавичус.

  Представники американської делегації відмітили значний прогрес у діяльності урядового сектору держави та, зокрема, у роботі Мінекономрозвитку.

  Так, інвестори відчувають суттєвий прогрес у сільському господарстві, особливо це стосується спрощення фітосанітарних заходів, що у свою чергу значною мірою спрощує експорт. Водночас, було наголошено на необхідності більш узгоджених дій та посиленні комунікації.

  Зі своєї сторони Айварас Абромавичус запевнив: «Ми дуже серйозно ставимося до можливих проблем інвесторів. Це дозволяє нам, у свою чергу, вирішувати питання, які є типовими та найболючішими для України. Наприклад, це проблеми з фіскальною службою, митницями, податками тощо».

  Загалом, американською стороною було порушено низку питань, які торкалися основних положень податкової реформи в Україні, спрощення регуляторних процедур, вдосконалення умов ведення бізнесу та забезпечення прав іноземних інвесторів в Україні, посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні, реформування фінансово-банківської системи, подолання корупції.

  До американської делегації увійшли керівники представництв в Україні таких компаній, як: "Cargill", "NCH Capital", "Citi bank", "Westing house", "John Deere Ukraine", "DuPontPioneer", "Honeywell Ukraine", а також представники Посольства США в Україні.

  У зустрічі взяла участь Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України. Також з української сторони до зустрічі було запрошено заступників Міністрів: інфраструктури України, оборони України, закордонних справ України, аграрної політики та продовольства України, енергетики та вугільної промисловості України, фінансів України, внутрішніх справ України та голову Державної фіскальної служби України.