• In English
 • У Черкасах стартував проект виїзної юридичної допомоги бійцям АТО, - Павло Петренко
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 15:55

  Міністерство юстиції на базі Черкаського обласного госпіталю для інвалідів війни, де нині проходять реабілітацію учасники бойових дій на Сході України, запустило Мобільний консультаційний пункт для учасників АТО. Роботу консультаційного пункту сьогодні під час одноденної робочої поїздки до Черкащини проінспектував Міністр юстиції Павло Петренко.

  «У Черкасах за ініціативи Уряду Міністерство юстиції запустило ще один важливий соціальний проект в рамках розвитку системи надання правової допомоги населенню. Безпосередньо в госпіталі працюватиме мобільна група адвокатів. Вони надаватимуть допомогу хлопцям, які тут лежать на реабілітації. Для того, щоб вони не їздили і не шукали наш центр у Черкасах чи в якомусь із районів», - зазначив очільник Мін’юсту.

  За його словами, адвокати центрів БВПД приїжджатимуть до госпіталю, на місці проводитимуть прийом і вирішуватимуть життєві проблеми людей, які пройшли війну.

  «Міністерство юстиції запроваджує через ці нові пілотні проекти максимальну правову допомогу для наших хлопців, учасників АТО, членів їхніх сімей. Тому що людина, яка фактично пройшла війну, не повинна стикатися з бюрократією у державних органах, це неприпустимо.

  Міністр юстиції також відвідав Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини», який приєднався до пілотного проекту з видачі свідоцтв про народження безпосередньо у медичному закладі. Павло Петренко вручив свідоцтва матерям п’яти малюків.

  Він зазначив: у всіх пологових будинках, які долучилися до пілотного проекту, працюватиме фронт-офіс. Його спеціалісти прийматимуть документи і вже за добу батьки зможуть забрати свого малюка з пологового зі свідоцтвом.

  За словами очільника Мін’юсту, нині пілот діє вже у 9 областях (обласних центрах), а з моменту його запуску безпосередньо у пологових будинках видано майже 1000 свідоцтв про народження.

  «Поки що головною проблемою, перед якою поставали і наші реєстратори, і батьки при заповненні бланків, була проблема вибору імені малюка», - зауважив Міністр юстиції.

  Окрім цього Павло Петренко відвідав місцевий ЦНАП, де поспілкувався з відвідувачами та обговорив питання передання функцій з реєстрації на місця.

   Міністр юстиції нагадав, що Мін’юст першим відмовився від своїх повноважень і передає функції з реєстрації бізнесу та майна на місця.

  «На жаль, народні депутати досі не прийняли законодавство, яке дасть можливість передати місцевій владі не лише повноваження та сервіси, а й кошти, які на місцях будуть отримувати у вигляді оплати послуг», - зазначив Павло Петренко.

  За активного сприяння Міністерства юстиції такі ЦНАПи вже відкрилися та працюють в Чернівцях, Вінниці, Луцьку, Львові та інших обласних центрах. Найближчим часом будинок юстиції відкриють в Одесі.

  «Мін’юст зробив усе можливе, щоб навіть без необхідного закону, який Парламент затягнув із прийняттям, місцеві громади отримали нову якість сервісів. Маю надію, що з наступного року кожен житель Черкас і області, відвідуючи ЦНАП і оплачуючи реєстрацію, знатиме, що ці кошти потрапляють до місцевого бюджету і будуть витрачені на дороги, лікарні, дитячі садки саме в Черкасах, а не підуть в центральний бюджет», - підсумував Міністр юстиції.