• In English
 • Погоджено проведення Днів культури України в КНР у 2016 році
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 12:38

  Домовленості були досягнуті під час зустрічі Віце-прем`єр-міністра – Міністра культури України В`ячеслава Кириленка із заступником Міністра Китайської Народної Республіки Дін Веєм.

  Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В`ячеслав Кириленко провів зустріч із заступником Міністра культури Китайської Народної Республіки Дін Веєм, який перебуває в Україні з триденним робочим візитом для участі в українсько-китайській Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури.

  У зустрічі також взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Чжан Сіюнь, аташе з питань культури Посольства КНР в Україні Чжан Яньбо, заступник директора департаменту міжнародних відносин Міністерства культури КНР Лі Баоцзун, заступник консультанта канцелярії Міністерства культури КНР Чень Веньфен, начальник відділу Євразії департаменту міжнародних відносин Міністерства культури КНР Гун Цзяцзя та старший співробітник відділу Євразії департаменту міжнародних відносин Міністерства культури КНР Цзян Пен.

  Під час зустрічі було обговорено важливість посилення співпраці України та Китайської Народної Республіки в гуманітарній та культурній сферах.

  «Співпраця з Китайською Народною Республікою в усіх сферах є надзвичайно важливою для нашої країни. Попри географічну віддаленість наших держав, ми щодня відчуваємо підтримку КНР та прагнемо зробити наші гуманітарні відносини більш інтенсивними. Крім того, Україна зацікавлена в тому, аби показати китайському народові нові риси української культури. Це слід обговорити на засіданні третьої українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури», – сказав В`ячеслав Кириленко.

  Заступник Міністра культури КНР Дін Вей наголосив, що для Китаю Україна була і залишається стратегічним партнером. Дін Вей висловив сподівання на співпрацю з Україною в сфері культури, мас-медіа, спорту та туризму, а також підкреслив готовність китайської сторони провести Дні культури України в КНР вже наступного, 2016 року.

  «Для Китаю Україна є стратегічним партнером. Ми чудово співпрацюємо з Україною в сфері політики, економіки. На сьогодні влада Китаю приділяє відносинам із Україною особливу увагу та зацікавлена підняти співпрацю з Україною на вищий щабель. Тісніша співпраця в культурній сфері сприятиме взаєморозумінню, обміну знаннями та дружбі двох народів, а через дружбу можна посилювати економічну та культурну взаємодію. Підкомісія з питань культури, що відбудеться сьогодні, стане гарною платформою для вирішення питань подальшої співпраці в культурній сфері», – відзначив Дін Вей.

  Також заступник Міністра культури КНР висловив пропозицію щодо обміну делегаціями для визначення пріоритетів у співпраці в сфері культури.

  Засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури, китайську частину якої очолює Дін Вей, відбудеться сьогодні у Міністерстві культури України.