• In English
 • Володимир Шульмейстер: "З 150 підприємств, підпорядкованих Міністерству інфраструктури, 79 вже здійснюють закупівлі на електронних майданчиках"
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 10:58

  13 жовтня Міністерство інфраструктури організувало «День прозорості», в рамках якого відбулась зустріч під головуванням Першого заступника Міністра Володимира Шульмейстера з керівниками центральних органів виконавчої влади та підприємств, що належать до сфери управління Міністерства. На заході також були присутні заступник Міністра – керівник апарату Володимир Омелян та заступник Міністра Юрій Васьков.

  Учасники зустрічі обговорили перебіг реформування системи державних закупівель у держкомпаніях. Так, Міністерство інфраструктури одним із перших приєдналось до системи електронних закупівель Прозорро. За 9 місяців підприємства, що підпорядковані Міністерству інфраструктури, зареєстрували 4,3 тис. тендерів, що вже дозволили зекономити 38 млн. гривень. Зокрема, 11% всіх торгів на майданчику забезпечують підприємства Укрзалізниці, економія для них склала 11,3 млн. грн. Серед лідерів: Львівська, Одеська, Південно-Західна залізниці, державні стивідорні компанії.

  Перший заступник Міністра Володимир Шульмейстер підкреслив, що вже у найближчому майбутньому всі державні установи здійснюватимуть закупівлі на електронних майданчиках: «Ми не зупиняємось на досягнутому і працюємо над тим, щоб кожне підприємство, кожен центральний орган виконавчої влади, що знаходяться в сфері компетенції Міністерства інфраструктури, здійснювали закупівлі на платформі Прозорро. Перехід на прозорі закупівлі та відкриття даних – незворотний. Немає альтернативи цьому інструменту боротьби з корупцією».

  Окрему увагу було приділено питанню залучення бізнесу до участі у електронних торгах. Наразі середня кількість учасників одного тендеру – 1,26. Тому Володимир Шульмейстер наголосив на необхідності системної постійної роботи з бізнесом для збільшення кількості учасників торгів, що дозволить створити здорову конкуренцію та визначити найкращу ціну для організатора: «Ми розуміємо недовіру представників бізнесу до державних підприємств, але ми змінюємось та просимо бізнес допомогти нам у змінах».