• In English
 • Прийняття законодавчих ініціатив Мінінфраструктури сприятиме залученню в порти до 30 млн. т вантажів упродовж наступних трьох років
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 10:27

  З метою вдосконалення законодавства в галузі водного транспорту Міністерство інфраструктури планує тісно співпрацювати з Комітетом з питань транспорту Верховної Ради. На цьому наголосив заступник Міністра інфраструктури Юрій Васьков під час виїзного засідання Комітету в Миколаєві. Під час заходу він презентував низку законодавчих ініціатив відомства в сфері водного транспорту. Вони мають на меті скорочення невиправданих витрат і оптимізацію функціонування галузі, залучення інвестицій і додаткових вантажопотоків в порти України.

  Серед пропозицій відомства – підвищення ефективності роботи державних підприємств водного транспорту та розпорядження держмайном. Для цього, за словами Васькова, необхідно оптимізувати роботу галузевих ДП на внутрішньому та законодавчому рівні. Передусім ідеться про зміни в роботі «Адміністрації морських портів України» та інших підприємств.

  «Ми пропонуємо оптимізувати кількість галузевих державних підприємств та кількість їхнього адміністративного персоналу. Це надасть можливість суттєво скоротити обсяги адмінвитрат. Крім того, в списку наших ініціатив – передача частини функцій ДП «АМПУ» іншим міністерствам та органам місцевого самоврядування, а також спрощення процедур розпорядження майном і державних закупівель», - зазначив Юрій Васьков.

  У доповіді заступника Міністра йшлося і про те, аби врегулювати проблемні питання функціонування морських портів, вдосконалити законодавство щодо залучення інвестицій в розвиток портової інфраструктури, підвищити конкурентоздатність внутрішніх водних шляхів.

  Юрій Васьков також підкреслив необхідність відновлення і підтримки іміджу України як морської держави, що дотримується міжнародних галузевих конвенцій. За його словами, з цією метою доцільно буде сформувати Морську адміністрацію, яка візьме на себе функцію забезпечення виконання цих конвенцій та просування України на міжнародній арені.

  За словами заступника Міністра, прийняття Урядом низки пропонованих Мінінфраструктури законодавчих ініціатив дозволить клієнтам портів заощадити значні кошти, а державі – в найближчі роки реалізувати до 30 інвестпроектів і оновити до 50% основних фондів. Крім того, комплекс пропонованих Уряду заходів надасть змогу створити до 5000 робочих місць і скоротити адмінвитрати державних підприємств до 100 млн. грн щороку.

  Довідково

  Міністерство інфраструктури України запроваджує комплексну реформу галузі морського транспорту. Одне з ключових завдань відомства – залучення інвестицій у портову галузь. Для цього у відомстві склали перелік інвестпроектів

   у морських портах, який вже продемонстровано потенційним інвесторам в Україні, США та ЄС.