• In English
 • Міністерство інфраструктури спільно з профільними асоціаціями успішно реалізує дорожню карту реформування галузі автоперевезень
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 10:18

  За останній рік роботи Міністерства інфраструктури в галузі автомобільних перевезень, відомством було вирішено ряд питань, які накопичувались роками. Усі ініціативи Міністерства спрямовані на спрощення ведення бізнесу для українських перевізників та забезпечення максимальної прозорості роботи на ринку. Більше того, дії відомства визначені Дорожньою картою реформування галузі автотранспортних перевезень на наступні три роки (2015 - 2017), яка погоджена з усіма профільними асоціаціями.

  Одним з найважливіших досягнень за останній час є прийняття та реєстрація наказу №757 про видачу дозволів, разових та ЄКМТ, проект якого готувався за участі експертів АсМАП Україна. Також скасовано квоту Міністерства, яка історично розподілялась у абсолютно непрозорий спосіб. Окрім цього, з початку року наявність усіх дозволів можна відстежувати на офіційному сайті Укртрансінспекції в он-лайн-режимі.

  На шляху до повної прозорості роботи відомства прийнято та зареєстровано нову редакцію наказу Мінінфраструктури №75 про входження представників громадськості до всіх комісій, що працюють під егідою Міністерства. Варто також зазначити, що за останній рік суттєво надолужено виконання по більшості пунктів Галузевої угоди, підписаної у 2013 році між Міністерством інфраструктури, профспілками та роботодавцями.

  Результатом постійних обговорень з громадськістю та бізнесом став цілий ряд законодавчих ініціатив, які дозволять наблизити галузь автомобільних перевезень до європейських стандартів:

  Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб».

  Проект Закону України «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу».

  Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реформування системи державного контролю та регулювання діяльності автомобільного та міського електричного транспорту, вдосконалення діяльності автостанцій, та спрощення умов ведення підприємницької діяльності з надання послуг автомобільного транспорту).

  Проект Закону України щодо електронних засобів безготівкової оплати проїзду в міському пасажирському транспорті.

  Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тарифоутворення у сфері міського електричного та автомобільного транспорту».

  Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо організації міжнародних перевезень пасажирів і вантажів та транспортно-експедиторської діяльності».

  Проект наказу Мінінфраструктури «Про затвердження Правил перевезення швидкопсувних вантажів автомобільними транспортними засобами».