• In English
 • Заява Міністерства фінансів України щодо результатів голосування за умови реструктуризації
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 11:40

  Міністерство фінансів повідомляє, що 14 жовтня 2015 року всі власники державних та гарантованих державою єврооблігацій, за винятком єврооблігацій обсягом 3 млрд. дол. США з погашенням у грудні 2015 року, прийняли Надзвичайну Резолюцію, що затверджує умови запропонованої реструктуризації.

  Проведення обміну для 13 серій єврооблігацій, власники яких вчора ухвалили відповідні Надзвичайні Резолюції, дозволить реструктуризувати зовнішній борг України на загальну суму приблизно 15 млрд. дол. США, зменшити на 20% розмір боргу (а саме – приблизно на 3 млрд. дол. США) та уникнути протягом наступних чотирьох років здійснення ще 8,5 млрд. дол. США запланованих платежів за основною сумою таких єврооблігацій .

  Цей успіх є результатом сімох місяців інтенсивної роботи всієї української влади, яку координувало Міністерство фінансів, щоб переконати власників українських єврооблігацій у необхідності реструктуризації боргу. Всі партнери України підтримували цю реструктуризацію боргу.

  29 жовтня 2015 року у Лондоні відбудуться повторні збори власників облігацій з погашенням у грудні 2015 року, оскільки на перших зборах, проведених 14 жовтня, не було досягнуто кворуму. На повторних зборах власники цих єврооблігацій – на даний момент єдині, хто утримався від голосування, – будуть мати останню нагоду приєднатися до всіх інших власників єврооблігацій, що вже підтримали угоду щодо реструктуризації українського боргу.

  Як зазначено у Меморандумі щодо пропозиції обміну (Exchange Offer Memorandum) боргової операції, остаточне рішення про завершення всієї процедури обміну буде прийнято Міністерством фінансів одразу після повторних зборів власників єврооблігацій. У разі прийняття відповідного рішення, завершення процедури обміну та передача власникам єврооблігацій нових цінних паперів відбудуться у середині листопада 2015 року.