• In English
 • Олексій Павленко: Рівень корупції в агросекторі зменшився
  опубліковано 13 жовтня 2015 року о 15:51

  За даними неурядової міжнародної організації Transparency International,  Міністерство аграрної політики та продовольства демонструє одні з найкращих показників по рівню зменшення корупції. Про це сьогодні на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.

  «Згідно з інформацієюTransparency International,  у нас одні з найкращих показників по зменшенню корупції в агросфері. Рівень корупції  в агросфері зменшився з 0,96 до 0,69 балів», - зазначив Міністр. За його словами, це сталося в тому числі і через зміни в управлінні державними підприємствами. 

  «В Мінагрополітики було більше 500 компаній,  з яких тільки 96 працювали, з яких тільки 15 були на папері прибутковими. Було зроблено поглиблений аналіз і тільки  в минулому ріці кількість збитків держпідприємств сягала понад 3 млрд. грн. Нами було проведено більше ніж 100 конкурсів на призначення на посади в держпідприємства», - підкреслив Олексій Павленко.

  Він переконаний, що державні підприємства мають бути приватизовані: «Ми  пропонуємо дані підприємства на приватизацію. Ми вважаємо, що тільки господар може працювати максимально ефективно з даним підприємством». Він зазначив, що Міністерство готове передати ДП в Фонд державного майна для прозорого пошуку нових власників.

  Крім того, Олексій Павленко повідомив, що Міністерство активно продовжує процес дерегуляції. Зокрема, сьогодні скасована форма №2. «Раніше був обов’язковим ветеринарний сертифікат, який мала отримувати відповідна компанія при транспортуванні та реекспорті», - пояснив Міністр і додав, що відміна даної форми у грошовому вимірі може призвести до мільярда гривень ефекту.

  «Ми і далі будемо продовжувати процес дерегуляції. Ми  зараз готуємо кілька пропозицій до Верховної Ради. Тому що це єдиний спосіб, коли немає штучних перешкод, де чиновник може заробляти,  і це зменшить корупцію», - переконаний Олексій Павленко.