• In English
 • Земельні аукціони на Волині: від початку року місцеві бюджети отримали 3,5 мільйона гривень
  опубліковано 13 жовтня 2015 року о 15:57

  У Волинській області від початку року відбувся 61 земельний аукціон з продажу земельних ділянок у власність та прав оренди на них. В результаті відкритої конкуренції між учасниками торгів до місцевих бюджетів вдалося залучити більше 3,5 млн. гривень.

  На торгах продали права на землю різної форми власності та цільового призначення. В області провели 33 аукціони, під час яких інвесторам пропонували права оренди на ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Ще на 28 торгах продали права власності та оренди на наділи несільськогосподарського призначення комунальної власності.

  Упродовж дев’яти місяців поточного року на земельних аукціонах у Волинській області в оренду віддали 83 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 2252,9 гектарів. Стартова ціна на землі становила 1,45 млн. гривень. За підсумками торгів вартість збільшилась до 1,6 млн. гривень.

  У власність продали 17 наділів несільськогосподарського призначення комунальної власності загальною площею 2,01 гектара. Початкова ціна становила 1,1 млн. гривень. В результаті конкуренції між інвесторами  вартість землі зросла до 1,6 млн.  гривень.

  Ще 30 ділянок площею 85,7 га учасника торгів запропонували взяти в оренду. Під час аукціону ставка річної оренди збільшилась з 239,7 тис. грн. до 305,5 тис. гривень.

  «Практика відкритих торгів дозволяє і місцевим громадам, і державі отримати ринкову ціну за землі та допомагає формувати конкурентні відносини у земельній сфері», - наголошує в.о начальника Головного управління Держгеокадастру Волині Василь Василенко.

   Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».