• In English
 • Олексій Павленко: Аграрні розписки-перспективний інструмент залучення ресурсів у галузь
  опубліковано 13 жовтня 2015 року о 12:56

  Аграрні розписки повинні стати більш простою та дешевою альтернативою банківському кредитуванню, зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на офіційному відкритті проекту «Аграрні розписки в Україні».

  За його словами, перша аграрна розписка в Україні була видана у лютому, на 23 тони насіння соняшнику; за нею були видані інші. «Ми працюємо над тим, щоб створити умови для запровадження та використання цього простого і доступного інструменту в усіх куточках України. Це є частиною нашої стратегії із залучення якомога більшого обсягу інвестицій в український аграрний сектор», - повідомив Міністр.

  Аграрні розписки – спільний проект Групи Світового банку, Швейцарії та України. Мета проекту – спрощення та розширення доступу до фінансування фермерів.

  Розгортання програми відбуватиметься з урахуванням досвіду, отриманого під час реалізації пілотного проекту в Полтавській області, де аграрні розписки були вперше використані на початку цього року. В рамках пілотного проекту було видано десять аграрних розписок на суму близько 40 мільйонів гривень (майже 1,8 мільйонів доларів США), і проведено навчання для 470 сільгосппідприємств та 50 нотаріусів. Закон «Про аграрні розписки» набув чинності у 2013 році і став точкою відліку для запровадження аграрних розписок.

  Відповідний інструмент, концепція якого була запозичена в успішної програми в Бразилії, спрямований на подолання такого істотного обмеження на фінансування аграрних малих і середніх підприємств в Україні, як відсутність у них застави під кредити.

  Для середнього та малого товаровиробника аграрні розписки – це інструмент, що дасть змогу легкого доступу до фінансів, потрібних для ведення бізнесу.