• In English
 • Українські та польські експерти обговорили удосконалення змісту шкільних підручників з історії та географії
  опубліковано 12 жовтня 2015 року о 14:33

  У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулося XVIII засідання Українсько-польської комісії експертів з питань удосконалення змісту шкільних підручників з історії та географії.

  У своїй сесійній роботі Українсько-польська комісія зосередилась на обговоренні проблем історії спільного для двох народів культурного простору та його відображення у шкільних підручниках та навчальних посібниках. Основною темою публічних виступів стала багатокультурність та проблеми її наукового, методологічного та методичного осягнення у процесі викладання історії та географії.

  Також під час роботи комісії польськими експертами було презентовано видання українською мовою «Україна: нариси історії», яке  сприятиме взаємній співпраці на шляху подолання культурних та історичних стереотипів між українським та польськими народами.

  За результатами роботи ХVIII наради Українсько-польської комісії щодо удосконалення змісту шкільних підручників з історії та географії було висловлено рекомендації, що мають поліпшити якість навчальних видань. Особливу увагу було звернуто на необхідність більш акцентованого висвітлення позитивних прикладів взаємних впливів української та польської національних культур. Разом із представниками Інституту національної пам’яті Республіки Польща було узгоджено конкретні кроки щодо обміну навчальними виданнями, дидактичними матеріалами між двома країнами.