• In English
  • МЗС щодо рішення США про збільшення граничного терміну дії неімміграційних віз для членів морських/повітряних екіпажів (C1/D)
    опубліковано 12 жовтня 2015 року о 12:45

    Українська сторона вітає прийняте Сполученими Штатами Америки рішення щодо збільшення граничного терміну дії неімміграційних віз для членів морських/повітряних екіпажів (C1/D), які є громадянами України, з 5 до 10 років.

    Такий крок американської сторони ухвалено внаслідок спільних з українською стороною заходів з лібералізації візового режиму і стосується другої за кількістю категорії неімміграційних віз, що оформлюються громадянам України (2014 р. – 9588 віз (15,2% з усіх оформлених громадянам України неімміграційних віз). Слід відзначити, що граничний 5-річний термін дії таких типів віз застосовується США до європейських країн, зокрема, Румунії, Угорщини, Чехії, Молдови, Туреччини.

    Пропозиція української сторони щодо збільшення граничного терміну всіх неімміграційних віз для громадян України була внесена на розгляд США у лютому ц.р. Прийняте американською стороною рішення про збільшення граничного терміну дії віз C1/D для громадян України з 5 до 10 років свідчить про готовність до подальшої лібералізації візового режиму для українців.