• In English
 • Законопроект щодо функціонування ІСПС опубліковано для публічного обговорення
  опубліковано 12 жовтня 2015 року о 12:34

  Міністерство інфраструктури опублікувало законопроект про внесення змін до Закону України «Про морські порти України» щодо функціонування інформаційної системи портового співтовариства (ІСПС).

  Донедавна документообіг у портах здійснювався в паперовому вигляді, що ставило тривалість процедур оформлення пасажирів і вантажів у залежність від людського фактору та інших зовнішніх обставин. В 2011 році в Одеському регіоні почали поступово запроваджувати ІСПС в рамках пілотного проекту «Єдине вікно – локальне рішення». Завдяки цьому в Одеському морському порту загальний час перебування автоконтейнеровозів зменшено з 12 годин до 1,5 години.

  Наразі стоїть завдання стандартизувати та перевести в електронний формат документообіг в усіх портах України. Саме з цією метою Мінінфраструктури розробило проект Закону, який пропонує визначити коло членів портового співтовариства, установити принципи створення й функціонування ІСПС, визначити формат обміну даними, а також порядок та умови підключення і використання ІСПС.

  Крім того, законопроект передбачає запровадження принципу мовчазної згоди щодо оформлення осіб та вантажів у морських портах. Йдеться про автоматичну позначку в ІСПС про проходження контролю за умов, якщо термін, відведений на обробку й оформлення осіб і вантажів, збіг, і з боку державних контролюючих органів не було отримано заперечень.

  Після вступу в силу Закон надасть змогу створити умови для прискорення обробки вантажів, звуження поля для корупційних дій та збільшення обсягів вантажопотоків, що проходять через українські порти. В результаті це дозволить поліпшити інвестиційний клімат галузі морського транспорту.

  Впровадження ІСПС передбачене умовами Угоди про Асоціацію України з ЄС. Крім того, розробка проекту Закону України щодо функціонування ІСПС передбачена планом заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням уряду №357 від 18.03.2015.

  Зауваження та пропозиції до проекту акта слід надсилати на адресу Департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14; або на електронну пошту timenko20@gmail.com. Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування проекту постанови у письмовому та/або електронному вигляді. Публічне обговорення проекту Закону триватиме до 9 листопада 2015 року.