• In English
 • Кіберполіція буде сформована до 5 листопада
  опубліковано 12 жовтня 2015 року о 09:24

  Старт набору до цього підрозділу і детальні умови конкурсу будуть оголошені з 15 жовтня, а з 26 жовтня розпочнеться атестаційний конкурс для всіх майбутніх кіберполіцейських. Про це повідомив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

  Він зазначив, що метою створення кіберполіції є поетапне перетворення теперішньої моделі підрозділу до новітнього органу правозахисного призначення. Він за своїми технічними та професійними можливостями матиме змогу миттєвого реагування на кіберзлочини та кіберзагрози, а також, у відповідності до кращих світових стандартів – проводитиме міжнародну співпрацю по знешкодженню транснаціональних злочинних угруповань у даній сфері.

  Основними завданнями кіберполіції стануть реалізація державної політики у сфері протидії кіберзлочинності, протидія кіберзлочинам, зокрема – у сфері використання платіжних систем, електронної комерції та господарської діяльності, а також інтелектуальної власності та інформаційної безпеки.

  Окрім того, на підрозділи кіберполіції буде покладено завдання завчасного інформування населення про появу новітніх кіберзлочинів, участь у міжнародних операціях та співпраця в режимі реального часу через контактні пункти між 90 країнами світу тощо.

  Арсен Аваков зазначив, що перехідним етапом у створенні кіберполіції стане переатестація працівників підрозділів боротьби з кіберзлочинністю МВС. Залишаться працювати лише ті з них, хто відповідає вимогам працівника кіберполіції. Також буде оголошений всеукраїнський набір на роботу в кіберполіцію, аби на конкурсній основі відібрати найкращих фахівців у сфері кібербезпеки.

  За словами глави МВС, старт набору в кіберполіцію і детальні умови конкурсу будуть оголошені з 15 жовтня, а з 26 жовтня розпочнеться атестаційний конкурс для всіх майбутніх кіберполіцейських.

  «До 5 листопада штат кіберполіції буде сформовано і почнеться завершальний перехідний етап вибудовування нового функціоналу кіберполіції та перепідготовки персоналу на марші», – зазначив Арсен Аваков.